Wpis z mikrobloga

Mireczki! Czy w supporcie #gearbest pracują jacyś ludzie czy same automaty? Mam 2 przesyłki które nie zostały dostarczone a czas dostawy minął http://track.bpostchina.com/Tracking/Results?barcode=+LVS1376360001520556 i http://track.bpostchina.com/Tracking/Results?barcode=+LVS1376360001919272 - status zmieniony prawie 2 miesiące temu, od tej pory cisza.
Przesyłki nie ubezpieczone a support oferuje mi full refund na jedną albo ponowną wysyłkę, a na drugą refund 1/3 kwoty. Chciałem się dowiedzieć dlaczego niby na drugą przesyłkę częściowy refund skoro cała kwota za pierwszą chcą zwrócić (podejrzewam że z przesyłką jest coś nie tak - miały być w niej 2 itemy a ludzie dostają po 1 więc towar byłby niezgodny z opisem;) A tu 3 raz dostaję od kogoś podpisanego jako Lillian_Zhang wklejoną odpowiedź z automatu zupełnie bez związku z tym o co pytam.
Jeszcze ze zdaniem:

Customer satisfaction is always our top priority


Jakieś porady bo nie bardzo wiem jak to rozegrać jak gadam z botem?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
@ga1ka: po co śledzisz fake tracking przesyłki nierejestrowanej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

napisz że albo 100% zwrotu albo spór na paypal, jeśli oleją to idź i rób spór na paypal o ile płaciłeś przez niego
  • Odpowiedz
@ga1ka: pierwsza sprawe zakoncz i przyjmij ten refund na "oryginalne zrodlo platnosci", nie ma o czym gadac
co do drugiej sprawy zadaj full refund albo otwierasz spor na paypal i tam bedziesz sie staral.

obie sprawy sa od siebie niezalezne i nie ma co sie powolywac w jednej na druga.
  • Odpowiedz
@Andczej: a skąd wiesz że to jest fejk? Serio pytam bo jakoś nie robię często zakupów u chińskich przyjaciół ale do tej pory wszystko co zamówiłem dostawałem a z gearbestu kilka rzeczy wziąłem
  • Odpowiedz
@ga1ka: to że doszło czy dojdzie nie ma nic wspólnego z tym że to jest fake tracking

a skąd wiesz że to jest fejk?


bo przesyłka nie jest rejestrowana, dla przykładu wrzuć numer na emonitoring poczty polskiej i będzie pusto
  • Odpowiedz
@Andczej: Ale one są chyba rejestrowane skoro mają numery, nie? Nie są ubezpieczone. I chodziło mi o to że do tej pory przy takim samym sposobie zamawiania też z #gearbest nie miałem problemów - ale ja wiem że to o niczym nie świadczy. A tu 2 na raz? Nawet mam w zamówieniu zdjęcie zapakowanej przesyłki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I sprawdzałem już wcześniej na stronie poczty, rzeczywiście
  • Odpowiedz
Ale one są chyba rejestrowane skoro mają numery, nie?


@ga1ka: nie, to tylko numer przesyłki i tyle

Nie są poprawne bo nie są zgodne ze standardem UPU czyli nie są rejestrowane, zresztą nawet jak odbierasz to nie potwierdzasz odebrania i mogą trafić do skrzynki.
  • Odpowiedz
@ga1ka Zapewne wybrałeś wysyłkę nierejestrowana to taka dostałeś, a jeśli wybrałeś rejestrowana i zmienili ci na nierejestrowana na to cóż jakby doszło możesz coś dostać za to. Bposty obsluguje poczta polska, ale nawet nie wiadomo czy ona ma ten list u siebie bo mógł jeszcze nie dojść do Polski przecież.

Co z formatem numeru przesyłki?


A co ma być?
  • Odpowiedz