Wpis z mikrobloga

@Gensek: Ciekawa opcja, wystarczy nieduża działka, ale gorzej z tym, że musi tego pilnować jakiś pan Leszek, może lepiej zainwestować w monitoring i automat ze szlabanem do opłat. Znaleźć dobrą działeczkę w tej cenie też może nie być łatwo...
@SebastianSynJanuszaIGrazyny: To nie tak. Kupujesz 10 miejsc parkingowych w roznych miejscach, pod blokami i tak dalej. Mieszkania czesto sa sprzedawane rozdzielnie z miejscami parkingowymi w piwnicach, i takie miejsca wynajmujesz. teraz to policzylem 10% w skali roku jest lekko do zrobienia.
@Gensek: Aha, taka opcja. Takie miejsca chyba tylko na nowych osiedlach? Choć wiem, że zazwyczaj jest deficyt miejsc w stosunku do zapotrzebowania. Myślałem wcześniej nad garażami. Pooglądam czy uda się znaleźć takie miejsca parkingowe gdzieś w Wwa.
@Gensek: @SebastianSynJanuszaIGrazyny: Chciałem kiedyś kupić jeden parking na spróbowanie. Nie, w Wawie nie jest łatwo znaleźć coś co da 10% rocznie.

Fajne to jest jeśli trafi się okazja i ma się mniejszy kapitał, bo 10 klientów do obsługi to gwarancja jakichś problemów czy rotacji ludzi przynajmniej raz w miesiącu.
@TwojStaryToKorniszon: fundusz to inwestowanie obarczone sporym ryzykiem, no i generalnie nic nie mogę zrobić, tylko czekać patrząc jak inni bawią się moimi pieniędzmi w granie na akcjach i albo coś zarobią albo stracą część moich pieniędzy... albo nawet 90%.

Ziemia niekoniecznie nie straci na wartości. To banialuki rozpowiadane z dziada pradziada. Cena ziemi jest zależna od jej podaży, a u nas w PL przy obecnym niżu demograficznym i sporej liczbie nowo
@SebastianSynJanuszaIGrazyny: źle mnie zrozumiałeś
chodziło mi o wykorzystanie funduszy inwestujących w firmy np z branży IT

co do cen ziemi
ziemia to nie tylko działki pod domy, tu trzeba wiedzieć gdzie inwestować
ale np ceny gruntów rolnych cały czas rosną bo duzi gracze cały czas starają się kupować ziemię póki tania
np w okolicach chlewni czy innych ferm

to nie jest tak że KAŻDE kupno ziemi czy inwestowanie w startup (czy
@TwojStaryToKorniszon: W branży IT siedzę ponad 20 lat, więc myślę że wiem. Jestem mocno into internet ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze się nie zdarzyło, żebym zainwestował w jakiś projekt IT i żeby nie był dochodowy. Na razie to były tylko startupy od zera i nadal szukam tego typu inwestycji