Wpis z mikrobloga

Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z #cdprojektred ponoć poodchodziło od nich sporo ludzi. Ktoś znaczący czy "zwykli" pracownicy? Pytam bo od dłuższego czasu pracuję nad historią oparta na słowiańskich korzeniach która można by zaadoptować jako scenariusz do gry. Cdprojekt urus do rangi giganta i ciężko by mi było z nimi nawiązać kontakt w tej sprawie lub negocjować warunki. Pomyślałem, że jeśli są ludzie którzy pracowali przy #wiedzmin3 to znają się na rzeczy i opuścili już firmę to byłoby mi łatwiej nawiązać współpracę z nimi.
Przy okazji mam pytanie do ludzi spod tagu #prawo jak się zabezpieczyć żeby nie zostać wyruchanym tj. Ja przedstawię swój pomysł, oni mi podziękują i za chwilę zapożyczą część pracy inspirując się niektórymi wątkami tak, że #!$%@? dostanę a nie srebrniki za moją krwawice. Szekle muszą się zgadzać!
Ktoś jest na bieżąco jeśli chodzi o polskie produkcje? #gry
  • 28
  • Odpowiedz
@Rst00: Czekaj przestałem czytać Twój komentarz po drugim zdaniu, skąd Ty możesz wiedzieć co mam? Gościu jeden wątek? Serio?
No ok. aż mi się smutno zrobiło. Nawet dalej nie komentuje, bo w Polsce jak w chlewie obsranym gównem, nikt Cie nie zapyta co dokładnie stworzyłeś a już wszyscy wiedzą że ogólny zarys jednowątkowej historyjki. Ja #!$%@?ę, was to powinni banować za głupotę. elo xD
  • Odpowiedz
@jestemzarejestrowany: ale co ja mam się Ciebie pytać skoro już w samym wpisie jesteś obsrany że ktoś podwędzi Ci Twój świetny pomysł i fabułę i de facto niczym konkretnym się nie podzieliłeś. Mam pytać o ilość wątków? Ilość potworów? A może konkretnie jakie to stwory żeby w odpowiedzi uzyskać "Nie powiem bo jeszcze ukradniesz mój pomysł! Prawa autorskie!". Po prostu sprowadzam Cię na ziemie ze swoim pomysłem bo mam wrażenie
  • Odpowiedz
@jestemzarejestrowany: no może trochę za ostro Cię potraktowałem i przepraszam ale uwierz, wiem z doświadczenia jak to wygląda. Jest cała masa osób, które mają pomysły, nawet zrobione jakieś conceptarty, prototypy mechanik gry itd. a i tak nic z tego nie wychodzi bo firmy nie są zainteresowane. Małe firmy wymyślają wszystko same - dev, grafik odpowiadają też za fabułę albo outsource'ują sobie kogoś z firm co się zajmują pisaniem scenariuszy itp.,
  • Odpowiedz
@Rst00: Rozumiem i spoko mam twardą skórę się nie obrażam. Tak z ciekawości zapytam, czemu tak się dzieje, że duże firmy nie są zainteresowane współpraca z kimś spoza branży? Przecież wielokrotnie na forach funart-y są lepsze niż to co oferują profesjonaliści. Jak jestem w stanie zrozumieć argumenty o stronie technicznej, tak już samej niechęci nie pojmuję. I już pomijam siebie w całym tym burdelu bo nie byłbym obiektywny to dalej
  • Odpowiedz
  • 0
@jestemzarejestrowany wiesz, z perspektywy gracza może pomysł z forum wydawać się lepszy ale gdy przyjrzymy się bliżej to zobaczymy że np.:
- postać ma niestandardową mechanikę która trzeba dodatkowo oprogramować a to spore koszty
- postać moze być ciężka do balansu żeby nie była ani OP ani za słaba
- styl postaci nie wpisuje się w uniwersum
- postać się nie zwróci tzn jej sprzedaż i grywalność będzie niska
- często są to lalki i miksy innych postaci więc nic
  • Odpowiedz