Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, czy macie wiedzę odnośnie stawek różnych outsourcerów dla tego samego klienta.

Mianowicie jest sobie klient, który wynajął 2 firmy outsourcingowe do rekrutacji na stanowisko IT, do obydwu się zgłosiłem.

Firma A była jako pierwsza, oferta do firmy [K]lient - X netto na fakturze dziennie.
Firma B zgłosiła się jako druga, oferta również do firmy K - X +100 netto na fakturze dziennie.

Obydwie wysłały moje CV, ale jak się dzień później okazało, oferty obu firm były na to samo stanowisko, a że firma A wysłała moje CV jako pierwsza to firma B jest z automatu zablokowana w tej rekrutacji. Nawet gdybym zrezygnował z rekrutacji w A to i tak nie odblokowuje to firmy B dla rekrutacji na dane stanowisko.

Moje pytanie brzmi: czy jest to możliwe, aby widełki 2 różnych outsourcerów na to samo stanowisko aż tak bardzo różniły się od siebie? Czy może to wynikać tylko z tego, że firma A chce mieć po prostu większą marżę na pracowniku, czy być może firma B po prostu ma wynegocjowane lepsze widełki na stanowisko u danego klienta?

#rekrutacja #pracait #outsourcing #b2b
  • 2
  • Odpowiedz