Wpis z mikrobloga

#nissan #juke #pytanie #serwis #samochody

Ile samochód może brać oleju na 1000km? Wie ktoś, jaka jest norma przewidziana przez producenta?

Mam Nissana Juke 1.2 DIG-T115 z 2015 roku (kupiony w 2016 jako nowy z wyprzedaży rocznika) i jeden serwis bał się mnie puścić w trasę powrotną na południe Polski (stuki w silniku, zapocenie na rozrządzie i suchy bagnet). W pół godziny ogarnęli diagnostykę, dolali olej i wystawiili specjalnie zlecenie na naprawę (a wszystko w sobotę bez umawiania).
Na południu Polski umówiłem się w poniedziałek na czwartek, bo brak miejsc... przeczekałem w poczekalni 2h od planowanej godziny przyjęcia samochodu na serwis... naczekałem się 1.5h na diagnostykę... a to wszystko, by dowiedzieć się "wszystko gra, proszę jechać" (no dobra - powiedzieli, że uszczelnią rozrząd, ale innych usterek nie znaleźli). Trochę #sadstory niestety. Na teraz nie ma happy endu.
  • 17
@ptasiek2: tak? mógłbyś pokazać, gdzie taka informacja się znajduje, bo widzę, że jesteś zorientowany w papierkach Nissana? Ja niestety takowej informacji w instrukcji nie znalazłem, a trochę czasu w serwisie dzisiaj miałem, by się z nią zapoznać.

@0987654321: dolałem 1.5l w Bydgoszczy w serwisie. Od tego czasu przejechałem ~500km (powrót do domu) i poziom zbliża się do minimum na bagnecie.
@thestabilizator: Tyle, że taka sytuacja przy przebiegu ~34k nie jest normalna. Nie spodziewałem się, że samochód będzie wieczny, ale też nie myślałem, że silnik zrobili z gównolitu.

Gwarancja na 5 lat - ja jeżdżę nim półtora. Tyle, że nic nie zrobię, skoro serwis mówi "to normalne, my nie widzimy problemu". Zresztą historie z tym konkretnym serwisem to dłuuuga opowieść (łącznie z tekstem "każdy chce zarobić", gdy mnie zrobili w barana na
@ZjadamChmury: dzięki. To już jakiś konkret.

Nie chcę mówić, który to serwis, by nie kręcić afery niepotrzebnie. Na teraz mam rozbieżności w podejściu w Bydgoszczy i na Śląsku i po prostu nie wiem gdzie leży prawda.

Co do Japan Motors - ogólnie to tak, są jednym z bohaterów. Mają jednak kilka serwisów tutaj i poziom świadczonych usług przez konkretne placówki jest bardzo rozbieżny, więc nie generalizowałbym.

@Jojne: napisałem. Z góry
@Twistek: Pewno byles w tym w Chorzowie, to dodam ci informacje o Japan Motors w Dabrowie Gorniczej - przed zakupem uzywanego Qashqaia pojechalem na przeglad znalezli pare wyciekow, powiedzieli ze mozna jezdzic ze to nic groznego, ja z tym nic nie zrobilem. Japan Motors w Bielsku-Bialej - jakis czas temu pojechalem na przeglad, wyciekow z silnika nie znalezli za to zwrocili uwage ze maglownica jest uszkodzona (w jaki sposob i czym