Wpis z mikrobloga

hmm, kompetentny inżynier oprogramowania może, i powinien testować swoją aplikację


@michalion: Oczywiście że może i powinien, a nawet zawsze to robi, żeby sprawdzić czy to co właśnie napisał w ogóle jakoś działa. Ale programista nigdy nie przetestuje swojej aplikacji porządnie.
@michalion: Kiedyś nie rozumiałem po co firmy zatrudniają testerów. Ba - jak poszedłem do pierwszej pracy to też nie rozumiałem, po co ta firma marnuje na nich kasę. No kurde, kasa wywalona do kosza - przecież sam sobie przetestuję wszystko! Taaa... już przy pierwszym projekcie leciało zgłoszenie za zgłoszeniem. O jak ja #!$%@? nie lubiłem... dobrze, że pracowałem zdalnie :D.
@KoderDeKoder: Jeżeli masz pieniądze i czas (co się rzadko zdarza) to w zleceniu upewnij się, że serwis ma testy jednostkowe z 90%+ pokryciem kodu oraz testy e2e. Jeżeli są prowadzone takie testy to testerzy jedynie mogą wskazać błędy w logice lub uprościć pewne akcje w serwisie - szczególnie te, które nastawione są na zysk (np. szybkość składania zamówienia).

Warto zadbać również o scenariusze testowe: User A, wchodzi na stronę, klika w