Wpis z mikrobloga

Dobra, pytanie do #pcmasterrace.

Mam #windows10. Laptop Asus K555L. Ostatnio po wyłączeniu gry ze Steama chwycił mnie "freeze", więc zrestartowałem padlaka. Po ponownym uruchomieniu, gdy minął ekran logowania, załadowało pulpit, po ok. 10 sekundach zawiesza się cały i działa jedynie myszka. Z tego co zdążyłem zauważyć, system zdołał załadować sterowniki Intela oraz Windows Defender, zaś w momencie w którym PRAWDOPODOBNIE powinno ładować Steama łapie mnie znowu absolutny "freeze". Klawiatura i komendy nie reagują, pulpit nie reaguje, myszka śmiga po pulpicie ale nieprzydatnie. Dodam też że światełko używania dysku w momencie zawieszki wcale nie reaguje.

I teraz pytanie. Da radę w jakiś sposób włączyć tryb awaryjny bądź zrobić format?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@DrakePL Odpal z płyty win 10 i postaw nowy system. Radzę sprawdzić SMART dysku bo możliwe, że niepotrzebnie sie będziesz fatygował z formatem jak dysk siada.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kidi1: Dzięki za poradę. Tyle że mam lapka z oryginalnym Windows 8.1 zaktualizowanym do Windows 10, a płytki niestety nie mam. Da radę odnowić system za pomocą wypalonego którego systemu?
  • Odpowiedz
@DrakePL: robisz USB z windowsem 10 za pomocą narzędzia Media Creation Tool od Microsoftu. Przy instalacji nie podajesz klucza. System sam się aktywuje, ponieważ na serwerach Microsoftu jest już zapisana informacja że na Twoim komputerze był aktywowany system
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sauler: Dzięki za info, udało mi się go doprowadzić do porządku bootując USB za pomocą drugiego laptopa. Wadą było to iż podstawowe ASUSowskie sterowniki trafił szlag a z drugiej strony zainstalowałem wszystkie najnowsze. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz