Wpis z mikrobloga

Zrobiłem zakupy na Allegro wybierając opcję Allegro Paczkomaty InPost ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rano dostałem informację o tym że kurier czeka na mnie do 16 z powodu braku miejsc w paczkomatach...myslę ok. Przed paczkomatem na ul. Wyzwolenia około 10 osobowa kolejka...rozumiem (była 15:45).
Ale nie mogę zrozumieć sytuacji kiedy Ci wszyscy ludzie sami wchodzą na pakę, przerzucają wszystkie paczki w poszukiwaniu swojej. Sam miałem 3 paczki, trochę zajęło mi to czasu.
Jednak najgorsze jest to, że gdyby ktoś z nas był skurxxxxxem mógłby wynieść wszystko co tylko mógłby unieść.
Myślę że mała w tym wina samych kurierów ale ten system jest do dupy.
Zaznaczam, że mam male doświadczenie z paczkomatami i nie wiem czy takie sytuacje się zdarzają częściej. Czy też może to wina 18 urodzin i darmowych dostaw?

#rzeszow #inpost #allegro
  • 10
@zamawiacz88: norma. W dodatku przy wszystkich widać jak dbają o paczki, bo szukając Twojej rzucają (lekko, ale jednak) innymi :/ kurierzy dość często mają tendencję do zaufania w ludzi i zostawiania wszystkiego luzem (np wnoszenie elementów mebli - najpierw 5 pudel pod blokiem wyładuje, a potem pojedynczo przynosi do mieszkania), często auta nie zamykają wtedy.

Lubię ufać innym, ale w takiej sytuacji w życiu bym nie zaufał, szczególnie z czyjąś własnością
@celtics: masz 48 godzin na odbiór. Później idą nowe paczki. Wydłuży się jedynie czas transportu. Przy świętach pewnie nawet o 2 tygodnie. Lub przenieść paczki do pop. Takie coś jak teraz imo żałosne.
@krst: odbiór w pop jeszcze gorszy niż z busa, który zresztą miałby sens pod warunkiem sprawdzania komu wydają paczki i dostępności cały dzień, a nie np. do 16.
np wnoszenie elementów mebli - najpierw 5 pudel pod blokiem wyładuje, a potem pojedynczo przynosi do mieszkania


@dzek: Serio zdarzają się aż takie ch*je? Klienci w sensie. Ja zawsze do kuriera wychodzę do bramy i paczki odbieram bezpośrednio z paki, zwłaszcza duże i ciężkie... O.o