Wpis z mikrobloga

Jak grać w Crusader Kings 2 ? Pamiętam jak kiedyś próbowałem grać w EU II WŚ, nie potrafiłem tam zrobić nic. Ale byłem młody, postanowiłem kupić #ck2 i spróbować sił. Więc postęp jest może 5%, nie wiem czym się kierować przy różnego rodzaju wyborach (małżonek, kogo osadzić w radzie, jakie zadanie członkom rady przdzielać, jak i kiery wywowływać konflitky, na kim wywoływać konflikty, jaki cel sobie postawić i masę innych). Jak szukam poradników na youtube to wielkie gówno, ewentualnie trochę po angielsku wydaje się ciekawe ale taki biegły w angielskim nie jestem, żeby zrozumieć.

Do tutoriala w grze podchodziłem 2 razy, wydaje mi się mało rzeczowy, i mam wrażenie, że mało uczy.

Jak wy uczyliście się grać? Wydaje mi się, że ta gra może być ciekawa, ale jest tragicznie trudna do ogarnięcia a samoczek woła o pomstę do nieba.

#crusaderkings2 #ck2
  • 8
@spawel92: Dużo ludzi poleca zaczynać w 1066r, którymś z irlandzkich państewek, żeby spokojnie zaznajomić się z mechanikami. Cele stawiasz sobie sam, możesz zostać królem, zjednoczyć kilka królestw i zostać cesarzem. Możesz wydać wojnę Islamowi i wypychać ich z Europy itd, ogranicza cię fantazja i umiejętności.
Jak wy uczyliście się grać?


@spawel92: metodą prób i błędów ( ͡º ͜ʖ͡º) Najważniejsze jest, żeby nie trzymać niepotrzebnie tytułów niższego rzędu i mieć dobre relacje z wasalami. Jeśli zaczynasz państwem o ustroju mającym gavelkind jako domyślny to twoim pierwszym celem jest zdobycie tytułu króla lub posiadanie tylko jednego potomka męskiego, żeby tytuły się nie rozeszły. Dobrym rozwiązaniem jest zawiązywanie paktu o nieagresji ze swoimi wasalami
Gram Islandia teraz. Mija 100 lat i kilku królów a ja dalej buduje ulepszenia zabudowań i staram się bym miał następców. 3 próby wojen o małe gownianego terytoria spełzły na porażce. Jestem Islandzki rodem looserow ;/