Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie, Mirki i Mirabelki.
Szukam dobrego #laptop do 10000, który by starczyło na dłużej. W razie czego jeśli jest możliwość to bez preinstalowanego #windows, bo jestem jednym z nielicznych użytkowników #linux.
Na portalu x-kom znalazłem taki sprzęt. Czy jest on dobry czy jednak da się znaleźć lepszy w podanym zakresie cenowym?

#zakupy #laptopy #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #hardware #xkom #pcmasterrace #laptopmasterrace #linuxmasterrace #zakupyinternetowe #informatyka #sprzetkomputerowy #notebook #kupic #kupicczyniekupic
  • 17
@Arientar: Podobno asusy i linux to mega #!$%@? połączenie. Może coś bliżej della. Ewentualnie sprawdzaj każdy laptop w necie czy nie ma jakiś problemów pod linuksem.

edit i w sumie w #!$%@? kasy dopłacasz za ekran 120Hz i gówno-sync nvidii

edit 2 za >3k mniej bez ssd i ramu masz ten sam procek i gpu

https://www.x-kom.pl/p/393261-notebook-laptop-156-hyperbook-sl950vr-i7-7700hq-8gb-1tb-gtx1070.html

Najlepiej obczaj sobie stronę:
http://polecanelaptopy.blogspot.com/
@blues, @multithreading: laptop głównie do grania (w obie gry dostępne na linuxie #pdk) i emulacji. Czasem do obróbki grafiki, renderowania filmów, oraz prac biurowych i programów użytkowych.

@blues: poleciłbyś advisors thinkpada?

@Kryspin013: dzięki za ofertę i blog. Poszukuję jednak sprzętu z większą ilością Ramu niż 8 gb
@Arientar: Dell, HP ale biznesowe serie.
Lenovo poza ThinkPadem czy Asus mają jakieś wygibasy z BIOSem i obsługą zarządzania energią.
Patrz na grafikę też. Najlepiej, gdyby nie była hybrydą.
Ja mam zabawkę Lenovo Y50-70 z Optimusem i 4k ekranem. Trochę trwało, zanim wszystko ogarnąłem. Sporo czasu zajęły zabawy z kartą bezprzewodową, którą tak łatwo się nie dało wymienić (BIOS whitelisting Lenovo). RAMu mam 16GB i do tej pory nie utknąłem na
@Arientar: Nie wiem bo wszystko i tak ostatecznie sproawdza się do tego na ile będzie tam chińskiego szmelcu, który poprawnie nie działa pod linuksem bo nie ma dokumentacji do nieg. Podobno Delle są całkiem spoko pod linuksa jak coś. Ogólnie napisz może do hyberbooka, możliwe że mają oficjalne wsparcie pod linuksa.
@Arientar: jak cleva

jaką masz opinię o hyberbookach?


@Arientar: Jak decydujesz się na laptopy clevo to tylko DTRki z desktopowymi procesorami, najtańszy sensowny z gtx 1060 zaczyna się od 4600 zł, ale hyperbook go nie ma.

I czy 1050 Ti jest dużo słabsze od 1070?

Dużo.
@Arientar: Nie widze problemów w połączeniu rog gl502 od asusa z linuxem, smiało możesz patrzeć na mocneijszego niż mam ja ( i7700 16 ram 1070 256 ssd + tb talerz ) . Kupowałem bez preinstalowanego systemu działają dwa.

Swoją drogą ja rozumiem, że #linuxmasterrace itd ale nie lepiej doinstalowac nawet na drugi system 10tke i miec spokoj jesli chodzi o rozrywke ? :D Czy granie na linuxie jest o tyle better?