Wpis z mikrobloga

Jako, że od jakiegoś czasu znowu sobie coś tam skrobię o podróżach, chciałem się z Wami tym podzielić. Aktualnie pracuję nad mini-serią tekstów na temat cen w Japonii. Jako, że istnieje jakiś dziwny mit, że Japonia jest ekstremalnie drogim krajem, to stwierdziłem, że podzielę się własnymi doświadczeniami (także z punktu widzenia podróżnika, a nie lokalsa). Póki co dwa teksty - o cenach jedzenia i noclegów.

https://80dni.pl/ceny-jedzenia-w-japonii/
https://80dni.pl/ceny-noclegow-w-japonii/

Sporo osób pytało mnie o ceny, także może komuś się przyda. Jeśli tak to zapraszam do polubienia profilu na FB i instagramie. Wszelkie uwagi mile widziane. Grudzień szykuje się bardzo wyjazdowy, także będzie motywacja do pisania :)

Pozdrówka!

#podroze #japonia
  • 8
@AvantaR: o kurde, tego na wykopie jeszcze nie widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xstempolx: No bo to taki trochę spam jest. Myślę, że od "reklamowania" jest mirko, jak ktoś uzna coś za wartościowe to zrobi znalezisko. Strasznie mnie denerwują te zielonki co zakładają konta, po to tylko, żeby wrzucić swojego (najczęściej dramatycznego) bloga/vloga w formie reklamy. Jak będę miał naprawdę jakiś temat petardę i uznam, że
@AvantaR też na początku sądziłem, że jest bardzo drogo, a potem zdziwko. Główne koszty to jedzenie i mieszkanie (choć można mieszkać dalej od centrum). Ubrania, kosmetyki, elektronika(zwłaszcza gdy kupujesz jedyną słuszną elektronikę od Apple ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest znacznie taniej) zazwyczaj ta sama lub niższa cena. Towary luksusowe typu samochody, jakieś ubrania bardziej prestiżowych marek też tańsze
@AvantaR: bardzo dobre opracowanie i z sensem opisane. Chyba sporo pracy w to włożyłeś..
Czasami czytam jak ktoś pisze o jakiś wynalazkach, konserwach czy innych dziwnościach to aż mnie skręca..
@Aedem: No właśnie spojrzenie na ceny różni się z reguły w zależności czy mieszkasz tam czy jesteś przejazdem. Nie ma co ukrywać, że odległość od centrum w przypadku wyjazdu turystycznego jest bardzo ważne, bo przecież szkoda czasu na dojazdy (nawet kosztem ceny). Ubrań, kosmetyków itd. raczej nie kupowałem, także trudno mi się wypowiedzieć :)

@ama-japan: Dzięki! Tak miłe słowa od Ciebie bardzo cieszą! :) Co do dziwnych wynalazków - dla