Wpis z mikrobloga

Powiem to wprost, jako osoba z depresją w mojej dokumentacji medycznej, jako członek rodziny w której jest dwoje chorych i jako znajoma osób z depresją lub stanami depresyjnymi.

Cała masa ludzi z depresją to wrzody na dupie. Egoistyczne wrzody na dupie używające swoich problemów emocjonalnych jako usprawiedliwienia dla robienia świństw i zdejmowania z siebie odpowiedzialności za bycie wrednym. Mam depresję? Traktuj z tolerancja moje humory bo przecież mam prawo do nich jak gruźlik do kaszlu. Mam depresję? Chodź przy mnie na paluszkach i uważaj na każde słowo bo przecież jestem delikatny jak bombka choinkowa! Bywają toksycznymi #!$%@? i wykorzystują swoje problemy instrumentalnie. Zwłaszcza ci, którzy są za "dobrzy" na pójście do psychiatry.

#depresja #gorzkiezale
  • 8
Cała masa ludzi z depresją to wrzody na dupie. Egoistyczne wrzody na dupie używające swoich problemów emocjonalnych jako usprawiedliwienia dla robienia świństw i zdejmowania z siebie odpowiedzialności za bycie wrednym.


@mala_rybka: #!$%@?. to jest poważna choroba, ludzie tracą kontrolę nad tym jacy się wtedy stają. myślisz, że wolą mieć depresję niż normalne życie?
@mala_rybka: znam ludzi, którzy robią ze swojej depresji wręcz przedstawienie i nadal nie uważam, że mam prawo tak ostro i jednoznacznie ich oceniać jak ty to zrobiłaś i nimi gardzić, bo nie mam pojęcia jak się czują naprawdę i z czym się zmagają.

jasne, że ich choroba dotyka też bliskie im osoby i że może to być bardzo trudne dla nich, ale chyba od tego jest rodzina i przyjaciele, żeby pomóc
Zwłaszcza ci, którzy są za "dobrzy" na pójście do psychiatry.


@mala_rybka: depresja jest chorobą, ale nieleczona prowadzi albo do samobójstwa albo do psychiatry. Jeśli osoby które opisujesz twierdzą od długiego czasu, że mają depresje i tylko narzekają i znajdują w tym wymówkę no to lecą w #!$%@?. Przynajmniej wg mnie.
@kwasnydeszcz to jest Twoja sprawa, jakie sobie prawa dajesz. Być może po prostu jeszcze nikt z depresją za bardzo nie znalazł Ci za skórę i nie próbował zrobić w Twojej głowie sieczki, obarczając Cię odpowiedzialnością za własne problemy. Dobrze dla Ciebie! Zwłaszcza że jak widać równocześnie dajesz sobie wielkie prawa do oceniania innych - tak, również z depresją.

@alicjaxoxo usprawiedliwiasz sama siebie czy po prostu nie masz bladego pojęcia, o czy mówisz?