Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać.

Studiuje sobie na uczelni, jestem w 15 osobowej grupce. Jest pewien student, nazwijmy go S(s jak student) i bez przerwy mi dokucza. Rok temu był w 15 osobowej grupce taki dziwny student, może miał Aspergera i ten S. go ciągle zaczepiał, nabijał się z niego na przerwach, przy większości grupy i nikomu to nie przeszkadzało. Potem ten dziwny student przestał tu studiować i S. uwziął się na mnie, mam inną niepełnosprawność ale słuchową.

Jak to wygląda? Np wchodzimy do sali i on jest akurat za mną, to łapie mnie za szyje dla jaj i naciska, tak o żeby było śmiesznie #!$%@?. Mówię mu żeby przestał i wchodzimy dalej do sali.

Komentuje każdą moją reakcję albo zachowanie, które jest po prostu normalne, ale on po prostu musi przy reszcie grupy powiedzieć jakie to śmieszne było. Często jak przechodzi po korytarzu ktoś, kto np dziwnie wygląda, to S od razu go komentuje i wyśmiewa, a reszta grupki przytakuje i śmieje się razem z nim, bo co innego mogą zrobić, zwrócić mu uwagę? xD

S wykorzystuje też moją wadę, np często mówi do mnie specjalnie za szybko tak, żebym nie rozumiał, raz poproszę o powtórzenie bo zwykle nie zrozumiałem, ale potem widzę że robi to specjalnie przy grupce żeby #!$%@? śmiesznie było, potem go zlewam żeby nie łapać tej zarzutki, ale to nic nie daje..

Czasami przechodzę korytarzem to próbuje mi podstawić nogę albo dźgnąć w brzuch tak o.

Albo kiedy mam jakieś pytanie do grupy, w sprawie zajęć itp, to nagle on odpowiada i zawsze jest to coś głupiego i niezwiązanego na temat, żeby przy grupce się ponabijać

Nie wiem jak sobie poradzić z tym śmieciem poza próbami ignorowania i zlewania go, które i tak nic nie dają? Zwracanie uwagi też nic nie daje, bo zwyczajnie mnie zlewa i nie traktuje na serio.. Da się to jakoś inaczej załatwić poza zrobieniem mu czegoś co byłoby karalne? Zmiana grupy nie wchodzi w grę, bo tylko w tej znam kilka osób, z którymi mam dobry kontakt ale oni i tak nie robią nic z tą sytuacją..

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 91