Wpis z mikrobloga

Załóżmy że suchoklates z wywalonym bębnem postanawia zmienić coś w sowim życiu i wybór pada na spłaszczenie brzucha.

Układa sobie fajną dietę i nawet wychodzi mu trzymanie się założonych kaloryczności.
Czy oprócz treningu FBW zwieńczonego bieganiem 10-12 km 3 razy w tygodniu może dołożyć sobie jakiś trening? Może zamienić jedną sesje biegową na HIIT?

Waga 70kg, bf 20%

#bieganie #mikrokoksy

  • 15
  • Odpowiedz
@Meriu: Zależy jak wyglądasz obecnie. Trening siłowy + ujemny bilans kaloryczny wystarczy w zupełności. Jak przestanie iść waga w dół to będziesz biegał 20km? Czy ucinał z niewielkich już kalorii? Ważysz 70kg to twój ujemny bilans to pewnie jakieś 3 niezbyt wielkie posiłki.
  • Odpowiedz
@urak666: 1900 kcal właśnie i dramatem było rozłożenie tego na równe posiłki. Mam bardzo chude ręce, wąską klatkę i zalany brzuch - skinny fat.
@latarnikpolityczny: Czyli co? Po prostu regularnie mniej żreć i będzie w porządku?
  • Odpowiedz
@Meriu: jak długo już tę redukcję ciagniesz, że 1900kcal? Wg mnie to totalne minimum jest na końcówce redu.
Zaczynasz wyżej, na 2700kcal i zero kardio, jak nie spada przez 2 tygodnie to ucinasz 200. Potem dorzucasz jakąś sesję kardio, potem kolejną, tniesz znowu 200-300, dochodzisz do 3-4 treningów i 5-6 sesji kardio, jedziesz jeszcze chwilę na 2000kcal i...wystarczy, bo jesteś już zajechany.
Próbowałem różne rozwiązania, np. #!$%@? od razu do 2000kcal
  • Odpowiedz
@Meriu: jak to jest możliwe 20bf,70kg,180.
Sam mam 180cm i 20bf a waże 96. Albo coś popierniczyłeś koleżko albo na gwałt potrzebujesz mięsa, a nie biegania. Wysiłek i dieta ukierunkowane na zgubienie tłuszczu to ostatnia rzecz jaką powinienes robić. Targaj ciężkie żelazo na zerowym albo minimalnym minusie bilansu, a nie tam się pierdołami zajmujesz. Złapiesz troche mięśnia i tłuszcz też zejdzie przy okazji. No chyba ze chcesz ważyć 55kg to spoko.
  • Odpowiedz
@Meriu: No dobrze to nie wygląda, przyznaję.
IMHO
Mięso musisz narzucić na siebie. Ciężkie treningi, wielostawy, progressive overload. Bilans kaloryczny na -100-200kcal, makro z kierunkiem na białko i tłuszcze. Będziesz rósł w mięśnie, spokojnie w tym czasie będzie zjeżdżać tłuszcz, nawet z rok będziesz mógł korzystać z tego dodatkowego profitu jaki daje bycie początkującym. Dodatkowy profit jest taki, że jeśli będą rosły barki, plecy, klatka to optycznie będzie "malał" brzuch, bo
  • Odpowiedz