Wpis z mikrobloga

Aziz Tetteh dwa razy w roku zbiera stary sprzęt z szatni Lecha Poznań i zawozi go dzieciom w Ghanie. Wracając do ojczyzny zawsze też kupuje ciężarówkę jedzenia, które ofiarowuje wybranemu wcześniej domowi dziecka.

[R]: Słyszałem od pana kolegów z Lecha, że w szatni wszystkie zużyte buty, stare piłki czy koszulki, trafiają do pana. Po co one panu?

[AAT]: Żeby rozdawać.

[R]: Komu?

[AAT]: Dzieciom. W Ghanie. Zbieram to wszystko i wywożę do Afryki.

[R]: Stare koszulki?


[AAT]: Tych dzieci nie stać na ten sprzęt. Wiem dobrze, jak potrzebują pomocy. Do Akry latam dwa razy w roku. Z Polski za każdym razem zabieram wielką torbę ubrań, piłek. Robię to od lat. Tuż po przylocie jadę do sklepu małą ciężarówką i każę ją wypełnić. Wrzucają tam ryż, olej, cukier, wodę. Wszystko, co może się przydać. Bo w Afryce głód wciąż jest problemem. Wybieram później jeden z domów dziecka i ofiaruje mu wszystko, co mam.

#pilkanozna #ekstraklasa #lechpoznan
polik95 - Aziz Tetteh dwa razy w roku zbiera stary sprzęt z szatni Lecha Poznań i zaw...

źródło: comment_3BSbUxLvSFumBW43hakFGf7p9hke3Gm6.jpg

Pobierz
  • 62
@polik95: nizej dalsza czesc wywiadu :p

[R]: Dlaczego pan to robi?

[AAT]: Widziałeś kiedyś uśmiech chłopca, który nie ma nic i nagle coś dostaje?

[R]: Nie.

[AAT]: To najpiękniejszy widok na świecie. Aby to rozumieć trzeba urodzić się w Afryce. Trzeba to czuć, mieć we krwi. To odpowiedzialność za tych, którzy tam zostali. Poza tym robię to także dla siebie. Po każdym sezonie, nawet po takim, w którym nie zdobyłem trofeum,
@polik95 Tetteh poza boiskiem to świetny gość. Jak jakiś czas temu jakiemuś dzieciakowi z akademii Lecha spłonął dom, to Tetteh wystawił na charytatywną aukcję swoją koszulkę, po czym sam ją wykupił a kasa poszła dla rodziny tego chłopaka. Jak miał w tym roku urodziny to pojechał do domów dziecka i rozdawał dzieciakom klubowe gadżety i bilety na mecze. A najlepsze że sam poszedł do Rutkowskiego czy tam kogoś z pracowników klubu i
@janusz0: @wi1qqqq: @Cooo: @Minieri: @kolopo: @polik95: o #!$%@? wykopki to jednak mają rozdwojenie jaźni, niedawno był wykop że gwiazdy zwoziły murzynom mleko dzieciaki się od tego uzależniały i później nawet umierały jak nie było, komentarze wykopków: "ano ja fiem ot dawna rze te gwiazdy to wiecej szkodzom niz porzytku dajom w afyce". Następne znalezisko jak ktoś ofiaruje kontener ubrań czy #!$%@? wie czego i później murzynom