Szybkie #nbastats #nba bo tylko jeden mecz

Markkanen - 13pts-14reb, tylko 4/17FG - w pierwszych 15 meczach kariery w Bulls zdobył 231pts i tylko 6 graczy w historii Chicago było lepszych: Jordan 1984, Rose 2008, Brand 1999, Dailey 1982, Greenwood 1979, Theus 1978. Wyrównał też europejski rekord w pierwszych 15 meczach (231pts miał też Pau Gasol)

Highlights: Valentine 17-9-4-2, Kuzma 22-3-5, Ingram 17-5-5, Ball 8-13-4 i 3/13FG znowu, Caldwell-Pope 21-8-4-3, Randle 10-10-2-2(blk) z ławki

Lowlights: Just. Holiday 10-10-3 i 2/10FG, -14 +/-, B. Lopez 4-9-1-1-2 i 2/10FG

Drużynowo: Bulls i LAL spotkali się po raz 151 (bilans 88-63 dla Lakers), Lakers wygrali z Bulls drugi raz z rzędu pierwszy raz od 2010 roku
  • 8
@cult_of_luna:

1) czy Ball zostanie drugim RRondo? genialny przegląd pola bez rzutu?
2) Myślicie, że Markkanen grałby równie dobrze / lepiej / gorzej w innym zespole? np. NYK? Indiana?
@dunno: Markkanen ma rzut, ale ma sporo do poprawy. Obrona i trochę może dorzucić mięcha, ale w Bulls gra bez żadnego ciśnienia, dostaje dużo minut. Generalnie wydaje się że z jego skillsetem mógłby grać na niezłym poziomie w wielu drużynach, ale patrząc na przyszłość jego kariery i wejście do ligi gdzie ma dużo minut i może spokojnie się zapoznać z NBA, to Bulls są super drużyna dla niego.

Gonzo póki co
@dunno: Nie znam odpowiedzi na powyższe pytania, ale IMO Rondo przynajmniej nie forsował trójek. Ball może dojedzie do 40% za 2 na koniec sezonu, ale te jego 5 prób za 3 na mecz to jest jakiś śmiech (trafił 18 trójek w 17 meczach). Z tym przeglądem pola to chyba też bym nie szalał, choć np. Rondo zaczął wykręcać double-doubles jakoś w 3-4 sezonie w NBA.