Wpis z mikrobloga

#bitcoin #bitbay Cześć bitkojnowe świry. Zarejestrowałem się z ciekawości na giełdzie BitBay, powiedzcie mi tak szczerze, za ile na początek mogę kupić bitcoinów? Nie znam się na tym i chcę dokonać zakupu z ciekawości i żeby troche być na czasie. Są oferty nawet sprzedaży jakiś śladowych ilości za 50-60zł ale jak sobie tak na szybko obliczałem to jak BTC wbije na 10k dolcówto ja na tym zarobie 20zł więc... :D Ile radzicie kupić żeby to miało jakikolwiek sens? Ale bez przesady bo chcę to zrobić z czystej ciekawości.

Drugie pytanie, jak będę chciał to sprzedać a nie będę chciał wystawiać tego na giełdzie tylko zrobić szybką transakcję, jak bardzo zmienia się wtedy kurs na niekorzyść?
  • 15
@Sloneczko: Zadaj sobie proste pytanie. Ile hajsu jednorazowo możesz #!$%@?ć na głupoty? Jaki miałbyś na to budżet? 100zł? 500zł? 1000zł?
I dokładnie tyle na początku wpakuj.
Przeznacz tą kasę na stratę, na zabawę, na naukę mechanizmów rynkowych. Na nieudane pompy i spóźnione ucieczki. Pograj tak przez kilka tygodni, ogarnij co i jak. I dopiero wtedy wkrocz z większą gotówką w ramach inwestycji.
@GregPelka: inwestować w to dużych kwot nie zamierzam bo to nie moja dziedzina, ale stówke wrzuce z czystej ciekawości. Giełda niestety nie jest dla mnie, uważam, że żeby na niej grać trzeba mieć bardzo dużą wiedzę i trzeba pakować duże pieniądze a forexy i dźwignie to ruletka.
@Sloneczko: to się chyba pomyliłeś o 2 zera w kapitale, który chcesz zainwestować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może kup sobie jakiegoś altcoina, większe szanse, że urośnie x2 przez miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sloneczko: radzę najpierw się dokształcić, popróbować na giełdach wirtualnych opartych na realu, poczytać....albo słuchać się lisków ale tych chytrusków które spiją piankę z Twojej straty