Wpis z mikrobloga

Nauka kodzenia, kurs 12 000 zł za pół roku w tym do wyboru Web Developer (HTML, CSS, JavaScript) lub Java. Które wybrać?

Developerka za tę kasę wydaje mi się zbyt lamerska, acz jestem początkujący. Potrzebą są proste aplikacje w sieci lokalnej, z bazą danych, np. spis ludności z dostępem przez wiele podmiotów jednocześnie, z możliwością dodawania/edycji rekordów; kalkulatory z wydrukiem tabel z wynikami (karta wydruku); FAQ z odnośnikami (pkt 1 nie zabijaj, patrz wyrok z 2012) i płynną edycją "chwyć i upuść". W czym to napiszę?

Kurs w https://kodilla.com/pl - zna ktoś, poleca, odradza?

#kodilla #naukaprogramowania
  • 13
@przemilcze: chyba sam muszę zacząć robić takie szkolenia skoro tyle osób chce wydać takie pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°) bierz się za darmowe kursy bo po takim czymś będziesz potrafić zrobić tylko określoną aplikację i nawet na juniora się nie dostaniesz.
@Benq20: napisałem to co wyżej wymieniłem w VBA i za pomocą FTL, ale chcę się uwolnić od Office'a i apek osób trzecich, a także rozwinąć skrzydła (na razie pracuję na zasadzie potrzebuję - szukam - wprowadzam, a ile opcji nie zauważam?).

@Melcma: za dużo czasu zajmuje szukanie i kompletowanie tego, mam książki Java, JavaSricpt, VBA, algorytmy itd., ciekawe, ale mało praktyczne, bo zaraz zapominam, jak nie muszę tego wykorzystać. Ćwiczenia
@przemilcze: jezeli nie umiesz sie sam uczyc to kurs w niczym Ci nie pomoze. To nie jest fabryka robiaca z Ciebie certyfikowanego developera. To takie szybkie studia, pokaza Ci pewne rzeczy, zaprezentuja. Nauka programowania przychodzi z przesiedzonych godzin nad jakims problemem i rozwiazaniem go samodzielnie, kiedy mozg pracuje na najwyzszych obrotach. Szkoly i bootcampy to po prostu scam albo lekkie przygotowanie do zawodu programisty.
@Melcma: umiem i to robię, ale pracuję w innym zawodzie. Piszę te programiki na potrzeby własne, ale są one... prymitywne? Nawet nie wiem czego nie umiem, czego szukać; nie obracam się w środowisku i nikt mi nawet nie powie, jaką lipę odwalam...
@przemilcze: przeczytalem jeszcze raz to co chcesz zrobic, spis ludnosci to bedzie fullstackowa appka, wiec zarowno frontend i backend i jeszcze do tego baza danych i operacja na requestach, kalkulator z wydrukiem to brzmi jak pythonowy backend i mnostwo #!$%@? sie we frontendzie z wydrukiem, chyba ze bez frontendu i z pythona robisz od razu export do pdf i pdf drukujesz, ostatni to czysty frontend i chyba najlatwiejsze z tych trzech,
@Melcma: coś tam zrozumiałem. W każdym razie bazą do tworzenia Python?
Wydruki robiłem w VBA w excelu, jako nowa karta arkusza, z wykorzystaniem komórek jako modułów, zmieniając rozmiary i pozycje. Oj była zabawa, ale wyszło bardzo dobrze (z panelem składowych wydruku)! ;)
@przemilcze: kurde ciezko ocenic, bo w teorii wszystko mozna w javascriptcie zrobic i ktos kto ma kilka lat doswiadczenia po prostu dobierze sobie technologie pod zadanie, ale jezeli ty nie masz doswiadczenia, to raczej nie bedziesz sobie zmienial jezyka programowania. No moge Ci polecic python albo php w backendzie (w obu znajdziesz odpowiednie biblioteki), a na frontend to juz zalezy od ciebie ile chcesz to upiekszac, bo mozesz zrobic sam html