Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy,
w jakim wieku zaczęliście uczyć się jeździć samochodem? Za rok będę miał 18 i rodzice strasznie suszą mi głowę, że już powinienem umieć normalnie jeździć. Chwilę się pouczyłem jakoś rok temu, ale mam strasznie porywczego ojca i jak 3 raz w życiu zmieniałem bieg (z 1 na 2) i mi zgasł to miałem taką awanturę, że nauka się skończyła xD

Ze znajomych to może ze 2 osoby umieją jeździć, ale to zbyt mała grupa badawcza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawojazdy #motoryzacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 29
  • Odpowiedz
Lepiej nie ucz się z ojcem jeździć. Nawtyka Ci Januszowych praw na drodze typu "blokuj lewy aby cwaniak nie wjechał" i innych złych nawyków. Lepiej od zera z instruktorem.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Z racji że mój ojciec też raczej jest kiepskim nauczycielem, zacząłem się uczyć dopiero na kursie - robiłem mając 21 lat bo wcześniej nie widziałem sensu bo nie miałbym auta do jeżdżenia.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Najgorzej jest uczyć się jeździć z ojcem albo chłopakiem. Cokolwiek nie zrobisz, to i tak zawsze będzie krzyk że źle, a w ogóle to taką jazdą psujesz mu samochód itd. XD Najlepiej olej rodziców i jak tylko będziesz mógł iść na normalny kurs, to idź. Pojeździsz z kulturalną osobą, która Ci wszystko po kolei profesjonalnie wytłumaczy i nie będzie na Ciebie drzeć ryja, to się bardzo szybko nauczysz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania A mój pierwszy raz za kierownicą to był na kursie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nigdy wcześniej nie próbowałem, bo i nie ciągnęło mnie. Nauczyłem się, egzamin zdałem, potem w pracy jeździłem po mieście dostawczakiem, nikogo nie rozwaliłem.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania u mnie bylo tak, ze chcialem zaczac kurs po skonczeniu 18tki ale rodzice cisneli ze niedlugo maturaaa, to jest wazniejszeee, wiec poszedlem bedac na studiach ale ze egz zgral sie z sesja to wolalem uczyc sie na studia niz na testy z pj. A i tak chu.. by to dalo bo rodzice wybnalezli mi instruktora chyba najgorszego w okolicy(pracujac w wydziale komunikacji mialem wglad w te statystyki instruktorow). Oczywiscie jak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: im później się za to zabierzesz, tym będzie Ci trudniej. Jak masz okazje to jeździj i nie zniechęcaj się gasnącym silnikiem - zdarza się najlepszym. Ja nauczyłem się prowadzić tzn... obsługiwać samochód jeszcze w podstawówce. Prawo jazdy zrobiłem w wieku 22 lat, a 3 lata później zrobiłem uprawnienia do nauczania na kat B. Im starszy kursant tym gorzej z koordynacją ruchową, podzielnością uwagi, spostrzegawczością. Kurs możesz rozpocząć 3 miesiące
  • Odpowiedz