Wpis z mikrobloga

Cześć,
W zeszłym miesiącu skończyłem jeden z najbardziej wymagających projektów. Na początku roku nie myślałem nawet, że będę tworzył matte paintingi do Thora oraz całe niebo. Do tego zadania zrobiłem ponad 6000 zdjęć, które złożyłem w gigantyczne panoramy/HDRI, a później zostały użyte w całej sekwencji Asgardu oraz do jego oświetlenia (modeli 3D). Miło jest widzieć moją pracę zaraz za Hulkiem, Thorem itd.
Następny projekt jeszcze lepszy :)

Pozdro!

#mattepainting #ciekawostki #film #kino #thor
enemydown - Cześć, 
W zeszłym miesiącu skończyłem jeden z najbardziej wymagających p...

źródło: comment_mV41k5pauk3yyuOgVwp2V5sFDoMbJcOj.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
@enemydown: ostatnio trochę się bawiłem w PSie w pseudo matte painting (hehe cloudsów od @gardziok też użyłem) i tak się zastanawiam, że o ile tworzy nowe tereny pod dane sceny (background), tak jak np. tutaj, to jaki sens ma tworzenie nieba z tylu ujęć? Niebo nie jest akurat zbyt... skomplikowane, aby robić sklejkę z 6k zdjęć. Mimo to podziwiam Twoją pracę. Sam chciałbym tak pracować, bo bardzo lubię PSa, niestety
  • Odpowiedz
@enemydown Łał, doceniam twój wysiłek, ładnie się oglądało ostatni akt, a że nikt nie widzi to nawet lepiej, bo to tak jak z basistą: nie słyszy się, jak gra w utworze :D ale siedziałam w trakcie napisów i wyłapywałam polskie nazwiska
  • Odpowiedz
@rzober89

Za wiki: High dynamic range imaging – technika w fotografii polegająca na wykonaniu kilku ekspozycji tego samego kadru, z których część jest niedoświetlona, a część prześwietlona

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/High_dynamic_range_imaging

To nie ma nic wspólnego z żadnym marketingowym bajerowaniem.

Tqk w skrócie: W grafice 3d termin HDRI używane są do bycia, hmm, tłem sceny i są to takie obrazki jak pic rel.
Generalnie to taki obraz 360° z bogatą informacją o świetle. Te
Gorion103 - @rzober89 

Za wiki: High dynamic range imaging – technika w fotografii p...

źródło: comment_ddDp9Bj5FJqRFM8OVXyC4rkuvnBRqtWk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz