Wpis z mikrobloga

@tosyu: serwisy oc są podzielone, brak wspólnej bazy. Gc - komercyjny, ogólnoświatowy serwis.
Na gc wszystkie skrzynki są weryfikowane, na OC zazwyczaj pierwsze 3.
Open jest rozwijany przez użytkowników, gc przez firmę.
To tak w skrócie z fona.
  • Odpowiedz
@tosyu: ja działam praktycznie tylko na OC. Na GC znalazłem kilka keszy za granicą, a w Polsce kilka, ale tych akurat nie logowałem.
Siłę serwisu stanowią użytkownicy i skrzynki przez nich zakładane. Dlatego mam wewnętrzny sprzeciw wobec komercjalizacji tej zabawy - konta premium, kesze premium... Chcesz kogoś dodatkowo nagrodzić za fajnego kesza - płać (tzn. to też jest w ramach premium) za możliwość przyznania fav (favorite). Powiadomienia, wyszukiwarka itd. - wszystko dla premium.
Co prawda aplikacja c:geo jakoś obchodzi niektóre ograniczenia nakładane przez groundspeak, ale mnie to nie kręci:)
Na OC: podaję kordy domowe i promień, który mnie interesuje - dzięki temu dostaję powiadomienia o nowych skrzynkach. Jest także specjalne menu Moja okolica gdzie widzę najnowsze skrzynki, najnowsze logi, skrzynki które czekają na pierwsze znalezienie, listę top rekomendowanych. Jest dostępna zaawansowana wyszukiwarka.
Kesze można swobodnie oceniać - po trzech ocenach widać opisową ocenę danej skrzynki, można rekomendować (przyznawać gwiazdki) - jedna rekomendacja przysługuje na 10 znalezionych skrzynek, widać dokładną datę znalezienia (choć często ludzie logują jak im się widzi, a są apki, które wspomagają logowanie).
Samo szukanie przebiega praktycznie identycznie, bo w apkach kesze wyglądają prawie
  • Odpowiedz
@tosyu: w ogóle to dziel się takimi wrażeniami GC vs OC, bo to ciekawy temat:) zwłaszcza w kontekście wyboru serwisu i kierunków rozwoju oc. niektórzy np. uważają, że po co cokolwiek zmieniać, po co łączyć bazy skrzynek open itp., itd.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz