Wpis z mikrobloga

@PanPeno: Nie przeczę że nie było napięć, w pewnych okolicznościach zdarzały się nawet i gorsze momenty (jak wydarzenia we lwowie). Ale fakt jest taki, że akcje systemowe (ogólnokrajowe) to nie nasze dzieło, działania systemowe przynieśli nam ruscy i niemcy.
  • Odpowiedz
@qwarqq tak, ale sytuacja eskalowała z roku na rok i stawała się coraz trudniejsza. Nie sądzę, że nieudolne władze sanacyjne byłby w stanie coś z tym zrobić.
  • Odpowiedz
@PanPeno: No tak, pozostaje jedynie debatować na ile te nastroje podsycaly faktyczne problemy społeczne, a na ile rosnąca za granicą narracja antyżydowska. Ale to już temat na długie i jałowe debaty, które stanu faktycznego by nie zmieniły.
  • Odpowiedz
@WidarX jak to nikt? Pamiętam z historii, że Kazimierz Wielki był fanem sprowadzenia do naszego kraju Żydów i Ormian. Co było zajebiście mądre, bo bogactwo kraju zazwyczaj nie bierze się wcale z ciężkiej pracy tylko z pracy mądrej.
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: Czekałem na to- bait, na kogoś dostatecznie ogarniętego.
A czy z RP Szlacheckiej, albo jak kto woli Rzeczypospolitej Obojga Narodów- kiedyś wyjebywano Żydów? Albo z II RP?
Albo z III RP?
O PRLu nie wspominam bo to nie był suwerenny kraj.

Właśnie RP jest ewenementem- my nigdy ich nie wyjebywaliśmy.
Może właśnie dlatego mamy teraz gorzej niż Niemcy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@WidarX Polska była jednym z bardziej tolerancyjnych krajów na świecie co dziwi patrząc na to jakich mieliśmy sąsiadów. Na pewno nie mieliśmy od kogo tej tolerancyjności zgapiać, sami ją wypracowaliśmy.

Zawsze mnie irytuję wspominanie różnych incydentów, bo takie rzecz jasna były. Tylko to w ogóle nie ta skala jak w reszcie Europy, co dziwi tym bardziej, że majętność Żydów powinna bardziej kłuć po oczach względnie ubogiego Polaka, a nie mieszczańskiego Niemca czy
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: Pięknie powiedziane, myślę tak samo i lepiej bym tego nie oddał, tylko to multikulti kiedyś i w tamtych realiach a teraz to już nie to samo i temat na dłuższą debatę, ale wzorzec z naszego kraju był historycznie chyba najlepszy. Szkoda że unijne #!$%@? się z historii uczyć nie umieją xD
  • Odpowiedz
@pycc Nie tylko z downem. Stary ich kazirodczość jest podobna do tych hinduskich grup (nazwy zapomniałem), gdzie przez związki wewnątrz rodzinne rodzą się dzieci z np. czterema nogami. Poza tym wystarczy się przypatrzeć jak wygląda typowy, ortodoksyjny żyd. Każdy wygląda jak z defektem genowym.
  • Odpowiedz