Wpis z mikrobloga

@KruSHYnkA bardzo pozytywnie. Odchodzisz od jednej planszowki i idziesz do następnej. Zdecydowanie lepiej być z kimś, bo samemu trzeba szukać ekipy do gier i tutaj fajnie wyszło z Jednobrewym, że się dogadaliśmy. Dzięki jeszcze raz.
@KruSHYnkA: Star Realms (ja już znałem, nauczyłem tylko Shena) - dobra i szybka gierka, ostatnio mocno promowana przez GF. Potem Orleans, ale ja wymiękłem na etapie tłumaczenia instrukcji. No nie cierpię tych obrzydliwych niemieckich euro z archaiczną grafiką i gównianym tematem. To chłopaki zostali grać dalej, a ja poszedłem połazić. Na koniec Sanctuary aka Azyl, gdzie okładka sugeruje survival horror a gra jest o zagrożonych gatunkach zwierząt. Ogólnie przemęczyliśmy tę grę,
@Jednobrewy: mniej więcej opisujesz tak jak sobie coś takiego wyobrażałem, a Star Realms też mnie ostatnio zaciekawiło i pobrałem sobie na telefon i czuję, że ta gra jest mocno dla mnie :D
Dzięki za skrót :)
@KruSHYnkA: Z gier, w które grałem: Star Realms - duża gra w małej grze, bardzo pozytywne zaskoczenie. Szybki deck building w stylu dominiona, w którym trzeba odrobinę pomyśleć.
Orlean - excel na planszy. Nie lubię euro sucharów i po tej grze nic się nie zmieniło.
Sanctuary - jak napisał @Jednobrewy: okładka bardzo myląca. Nie było sucho, ale klimat mnie nie wciągnął. Natomiast od razu rzucił mi się w oczy natłok
Star Realms+Kingdomino - 62


@Shen: O kurde, ale cena. Ale jestem na siebie zły, że nie zauważyłem tego postu wcześniej :/ Z taką ceną to brałbym bez zastanowienia :D

Jak tak piszecie, to fajnie się to zapowiada, tylko ciężko trafić z grą, żeby nam się podobała, chyba lepiej jechać i zagrać w jakiś tytuł, który chodzi nam po głowie i ewentualnie go wykluczyć.
@Shen: aktualnie Terraformacja Marsa i Star Realms w drodze, do tego kolega Santiago na spędzie kupił mi za 30 zł, więc na razie się ze wszystkim wstrzymuje, bo napaliłem się na Star Wars Rebelia, a chiałbym sobie kupić, ale będę wiedział do kogo się odzywać :D