Wpis z mikrobloga

Moja siostra dwa tygodnie temu odebrała swój pierwszy w życiu dowód osobisty. Pierwszą rzeczą, jaką zrobiła, nie było kupienie alkoholu zgrai niepełnoletnich znajomych, by to uczcić, tylko wzięła pożyczkę w znanej pozabankowej firmie z gigantycznym oprocentowaniem. Nie, nie jesteśmy biedni, siostra ma lepiej, niż ja pracujący człowiek. Ona wzięła tę pożyczkę na najnowszy model lphone'a, bo przeciez jej poprzedni jest juz stary ma go AZ ROK. Zapytana, jak ma zamiar to spłacić, odpowiedziała, że tego typu pożyczek nie trzeba spłacać, bo przecież to nie bank i za nic w świecie nie chce do niej dotrzeć, że jej informator Google i gówniane fora nie mają racji. Nie wiem, gdzie rodzice popełnili błąd. #logikarozowychpaskow
  • 100
@Molekh: Nic się wielkiego nie stanie. Gdzieś za 2-3 lata siądzie jej na koncie komornik jak będzie miała konto + nabruździ sobie w BiKu a poza tym to będzie żyła. A po dupie dostanie sama jak jej na tego iPhona będzie dzwoniła 2836474 razy dziennie windykacja to może nauczy się oszczędności oraz rozsądnego zarządzania finansami w ogniu i jeszcze wyjdzie jej to na dobre. Na Twoim miejscu tylko bym dopilnował, żeby
@Jarmuzyd: Rok - półtora będą dzwonić, pisać, wysyłać maile i straszyć, żebyś sam spłacił. Potem idzie to do sądu, klauzula wymagalności i do komornika. Zanim komornik się ogarnie też chwila minie. Może przesadziłem z trzem lata ale dwa jak najbardziej. I teraz super pro tip, NIGDY NIE PRZEDŁUŻAĆ POŻYCZKI NA ICH WARUNKACH, bo to są jakieś horrendalne pieniądze w skali miesiąca. A jak się nie spłaca to wchodzą odsetki ustawowe czyli
@heterodewiant44: To co wyliczył komornik na szczęście nie jest ostateczne. Zawsze można się odwołać do sądu a sędziów trafia szlag ile komornicy koszą i na 98% obniżą im koszty. Plus ma wejść nowa ustawa o egzekucjach komorniczych i komornicy mają dostać tak po dupie, że najprawdopodobniej egzekucja siądzie w Polsce na parę lat zanim się ktoś ogarnie, że coś tu jest nie halo. [no nie wyczymie tej blokady ;d]