Wpis z mikrobloga

@mategawron: Chciałbym podzielić się z perkusistami ze społeczności Wykopu moją lekcją perkusyjną o jakże wdzięcznym tytule:
Double Bass Drumming Exercises by Gawron. Drum lesson #1 Binary
https://www.youtube.com/watch?v=-H5MAN2l3nU

Przy pierwszym wpisie może przybliżę temat tej szkółki. Są to ćwiczenia na podwójną stopę.

Zrobiłem je z dwóch powodów:
1. Bo wkurza mnie nieraz brak finezji w rytmach perkusistów korzystających z podwójnej stopy.
2. Bo mogłem. :)

Jest to autorska szkółka, żaden duplikat, czy powielanie treści w stylu jak grać single albo paradiddle. Nie znajdziecie drugiej takiej na YouTube. W ogóle wśród rzeczy, którymi chcę się z Wami dzielić nie będzie wtórności, bo zwyczajnie nie jestem czymś takim zainteresowany. :)

Inspiracją do stworzenia Double Bass Drumming była lekcja Benny'ego Greba "The Language of Drumming", w której Benny zebrał do kupy to, co każdy z nas ćwiczył na co dzień, ale uporządkował to w świetny i bardzo spójny system, za co chylę mu czoła.

Z racji, że Benny nie gra na podwójnej to stwierdziłem - może w oparciu o ten właśnie system ćwiczyć także stopy?
Dodatkowo dołożyłem jeszcze dwie rzeczy - trójki w czwórkach oraz czwórki w trójkach. W całej szkółce "The Language of Drumming" jest to jedyna rysa, bo te dodatkowe kombinacje elegancko ubogacają grę.

Bardzo dużą zaletą przedstawionych w Double Bass Drumming ćwiczeń jest to, że można je ćwiczyć poza salką - po prostu wybijacie kombinacje nogami czy to w autobusie, na uczelni, czy w domu. Efekty ćwiczeń są znaczące, bo po pierwsze Wasza gra zyskuje nowe kolory dzięki temu, że nie gracie w sposób ciągły, a dwa, że rozwijacie swoją koordynację (przyznajmy, że lewa noga w większości przypadków gry na podwójnej stopie tylko wtóruje; po tych ćwiczeniach można pozwolić sobie na znacznie więcej).

Panowie i Panie - owocnego ćwiczenia!