Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i Mirabelki, doradźcie co zrobić, 22 lata problem z trądzikiem. Próbowałem wszystkiego(tetralysal,epiduo,maści,cynki,maść na zamówienie itp), dermatolodzy proponują izotek. Trądzik nie jest tragiczny ale jednak cały czas się utrzymuje. Zdrowa dieta, 0 alkoholu, papierosów. Szkoda mi zdrowia ponieważ uprawiam sport a czytałem że potrafią stawy padać po tym gównie. Kolejna sprawa jest to że chciałbym kiedyś pozbyć się wady wzroku a jest szansa że przesuszone oczy mogą utrzymywać się lata po kuracji. Cały czas się łudzę że przechodzi ale może i utrzymać się do 30.Nie chcę być przegrywem z trądzikiem i stracić młodości na to gówno i wiem że różowe na to patrzą. Ryzykowalibyście zdrowiem i próbowali kuracji? #tradzik #izotek #anonimowemirkowyznania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 26
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania mam znajomego, który profesjonalne zajmuje się takimi rzeczami, stosowanie kwasów, różnego rodzaju pilingów i maseczek. Mi osobiście po 5 zabiegach przeszło. Sporadycznie tylko coś się pojawi ale szybko znika
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Byłeś u endokrynologa?
Btw. O ile u kobiet trądzik po izoteku lubi nawracać (bo z reguły przyczyną są hormony), o tyle u mężczyzn najczęściej działa wzorowo. Niemniej jednak sprawdź hormony. I co oznacza "zdrowa dieta"? Niektórzy mają masakrę po mleku, inni po kawie, a jeszcze inni, jak ja, po produktach z wysokim IG, które wywołują skoki insuliny.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie musi być wcale tak źle o ile będziesz w czasie kuracji nadzwyczaj dbał o nawilżanie no i regularne badania krwi. Ja po kwasach itd nie miałam poprawy na stałe tylko chwilową a po izoteku to jest niebo a ziemia. Pamiętaj też, że jeżeli będzie źle to można, a czasem nawet trzeba przerwać kurację . Powodzenia ! +oczywiście jak najlepszy dermatolog
  • Odpowiedz
Ja brałam izotek i jestem bardzo zadowolona. Po 6 latach nadal skóra idealna. Ale musisz w trakcie strasznie dbać o siebie i skórę i błony śluzowej w nosie. Praktycznie wymienić cały asortyment kosmetyków. Co do cwiczen akurat na izotek zaZelam intensywnie biegać i ciayc z chodakowska... Także nie jest tak źle. Polecam.
  • Odpowiedz
OP: @kawaherbata: @cumpot: Byłem około 3 lata temu raz u kosmetyczki na oczyszczaniu. Nie było wtedy efektu. Później byłem na kwasie salicylowym u innej. Twarz trochę czerwona jednak wróciło wszystko do normy. Trądzik występuje też na klatce piersiowej i ramionach zapomniałem dodać. Zastanwiam się czy warto 500-600 zł wydawać na to w tym momencie.

@pytaks: Nie byłem, myślałem że trądzik hormonolany dotyka tylko kobiet. Zdrowa dieta jest to
  • Odpowiedz
cukry w postaci słodyczy więc wysoki IG odpada. Po czekoladzie moooże mam troszkę większy wysyp.


@AnonimoweMirkoWyznania: Wysoki IG to nie tylko słodycze :) ale i piwo, popularne słodziki typu maltodekstryna, czy gotowane ziemniaki etc.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli nie próbowałeś, to proponuję wyskoczyć do kwiaciarni i kupić aloes. Odrywasz później listek i wyciskasz ten sok, który z niego wypływa bezpośrednio na pryszczyki. Im częściej tym lepiej. To nie ma ani zapachu, ani koloru. Powinno pomóc.
  • Odpowiedz
@Tul_Duru: mikrodermabrazja+oczyszczanie manualne+algi 200 zł takie sa obecne ceny. Będąc kilka lat temu płaciłem mniej. Wejdź na stronę danego salonu w twoim miescie, tam maja cenniki
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Zdrowa dieta jest to że staram się unikać mleka jednak nie zauważyłem związku.


xDDDD

Rozłożyłeś mnie na łopatki.

Kilka rad ode mnie. To co powyżej pisali, tj.: Wysoki Ładunek Glikemiczny (bo co po Indeksie jeżeli ładunku nie obliczysz), dieta bez nabiałowa (z laktozą, bez jajek - jajka to nie nabiał!) nie jest regułą, a też w badaniach nie jest do końca potwierdzone.

Większość i tak pewnie nie liczy tego ŁG
  • Odpowiedz