Wpis z mikrobloga

Witam mireczki spod tagu #prawo. Potrzebuję opinii, sytuacja ma się następująco:
1. Posiadałem internet radiowy w firmie X, umowa na okres 2 lat
2. Mija 2 lata, internet nie działa, sądzę że umowa się skończyła, brat wyjechał, ja mieszkam w dużym mieście, starsi rodzice go nie potrzebują - czekam aż ktoś z firmy przyjedzie i zabierze antenę, która była wypożyczona za 1zł
3. Od czasu wygaśnięcia internetu mija 3, może 4 miesiące - przychodzi mi do płacenia rachunek za ten czas XD
4. Firma X z automatu przedłużyła umowę na czas nieokreślony
5. Był taki zapis w umowie (na jednej z kilku stron małą czcionką). Nie zostałem o tym poinformowany słownie przy podpisywaniu, po upływie 2 lat nikt do mnie też nie zadzwonił ani nie wysłał listu
6. Przez ten czas nie korzystałem z internetu.
----
Jakie jest wyjście z tej sytuacji?
#prawo #prawnik #dostawcainternetu
  • 7
  • Odpowiedz
@Jade: @nama: jak bym tam podpisał że mogą mi wyciąć nerki to teraz miałbym je oddać? XD
Właśnie czytam, że firma Orange za autoprzedłużanie dostała 30 mln kary od UOKIK, więc kto tu Januszuje?
  • Odpowiedz
jak bym tam podpisał że mogą mi wyciąć nerki to teraz miałbym je oddać?


@UlicznyPoeta: Nie, bo handlowanie organami jest prawnie zabronione i taka umowa byłaby z miejsca nieważna.
Jak koleżanka wyżej napisała, zapłać i wypowiedz umowę. To że nie poinformowali słownie to nie argument, nie mają obowiązku, za to ty masz obowiązek przeczytać umowę przed jej podpisaniem.
  • Odpowiedz
@UlicznyPoeta: tak, tylko że oni przedłużali na czas oznaczony, czyli na kolejne 24 miesiące czy na ile była umowa. Przedłużanie na czas nieoznaczony jest w pełni legalną praktyką

Zacytuję Ci część raportu UOKiK

Większość ze zbadanych przez Prezesa UOKiK wzorców umowy stosowanych przez przedsiębiorców zawiera postanowienia dotyczące automatycznego przedłużania umowy zawartej na czas oznaczony w umowę zawartą na czas nieoznaczony. Co do zasady, postanowienia umowne tego rodzaju nie budzą zastrzeżeń ze
  • Odpowiedz