Wpis z mikrobloga

@FoxX21 mnie uczyli że cudzołóstwem jest po prostu spanie z inną kobietą czy zdrada, jako związek z inną kobietą kiedy ma się żonę. Ja tam o seksie nie miałem pojęcia więc jak dla mnie wystarczająca odpowiedź i to pewnie jest wymagane w szkole, raczej nic wielkiego
  • Odpowiedz
@FoxX21 A co jest złego w tym, że wie, że to gdy tata całuje "inną mamę" jest złe? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Definicja zdrady dla dziecka może być uproszczona do minimum, nikt nie musi wspominać o seksie. Ma tylko wiedzieć że cudzołóstwo oznacza zdradę.
  • Odpowiedz
@Tomek1902 "wtedy kiedy zdradzam kobietę z którą jestem" tyle.
Robienie z tego afery jest śmieszne, rodzice (jeśli nie rozumie o co chodzi co jest bardzo prawdopodobne bo o ile "zdrada" pojmie tak "cudzołóstwo" brzmi tajemniczo) właśnie taką odpowiedź powinni mu podpowiedzieć.

Afera powinna być robiona gdyby taka odpowiedź została nieuznana bo jest za mało wyczerpująca. Tymczasem tutaj jest pustka, nie wiadomo jaka odpowiedź i reakcja na nią.
  • Odpowiedz
@ChichyKun: Całkowicie rozumiem, co chcesz powiedzieć, ale... wydaje mi się, że rozumowanie dziecka może być całkiem inne i dużo rolę musiałaby spełnić nauczycielka/katechetka, która to zadaje i wytłumaczyć dzieciom, że to jest czysto hipotetycznie.

Wyobrażam sobie też reakcję innych dzieci, jeśli ktoś by przeczytał taką odpowiedź na głos.
Ale nie uważam, że powinno się z tego robić aferę, że ktoś próbuje dziecku wskazać, że cudzołożenie jest złe.
  • Odpowiedz
@Tomek1902 ale co jest złego w tym że dziecko wie że to złe?
Ja w wieku 8 lat spytałem czym jest gwałt. Zewsząd atakowało mnie to pojęcie, z wiadomości, filmów, seriali.
Mama odpowiedziała "zmuszenie do czegoś" i z takim przeświadczeniem żyłem jeszcze kilka lat.
Miało to dla mnie sens, zmuszenie jest czymś złym, a jednocześnie nie czułem potrzeby szukania wiedzy na własną rękę.
W analogiczny sposób dziecko musi wiedzieć czym jest cudzołóstwo,
  • Odpowiedz
@FoxX21: otrzymanie sakramentu komunii ma świadczyć m.in. o znajomości podstaw wiary, a dziesięć przykazań to jest taka podstawa, jak dziecko ma podchodzić do komunii, jak nie rozumie chociaż w teorii dziesięciu przykazań?
Jeśli uważasz, że po przesada wymagać od dzieciaka takich rzeczy, to niech przyjmie komunię jak podrośnie.
  • Odpowiedz
  • 4
@FoxX21 zaskocze cię, ale 10latki widzą czym jest zdrada, rozwód, seks i skąd się biorą dzieci. To że nigdy się o tym dziecku nie mówiło, nie znaczy że ono jest niczego nie świadome.
  • Odpowiedz