Wpis z mikrobloga

#upc to jakiś żart. Zgłosiłem reklamację, bo miałem mieć instalację internetu i tv w mieszkaniu. Technicy nie przyjechali mimo 3-krotnych ponagleń. Na instalację musiałem czekać kolejne 2 dni, bo w międzyczasie było święto. Dziś dostałem odpowiedź od pani z działu reklamacji:

Dodatkowo, wobec doświadczonych utrudnień, podjęłam decyzję o obniżeniu jednorazowej opłaty instalacyjnej do kwoty 49,90 zł

Super! Tak się składa, że opłata instalacyjna na umowie wynosi: 0 (słownie: zero) złotych!
Dzięki za taką obniżkę ( _)
  • 12
@sir_pszemek: to prawda, technik przyjechał swoim autem, sam też trochę się pożalił na pracę.
@sweeting: umowa jest z początku miesiąca, pierwsza instalacja. Zrezygnować ciężko, bo w tym miejscu nie ma innego dostawcy internetu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Baranito: czytam czasem te kwiatki z UPC i się dziwie, bo w życiu nie miałem problemów ani z instalacją w kilku lokalizacjach, technicy to śmieszki i lubią pogadać, byli zawsze punktualni a i kabla trochę zostawią więcej czy zarobią na miejscu.
@Baranito siedzę trochę w branży i znam warunki pracy u większości opów. UPC, Vectra... najsłabiej. Mają cenniki typu:4zl przewiert,1,50 zl konfiguracja dekodera, 10zl instalacja do 15 m, 2zl zacisniecie końcówki itp itp. Żenada. Serio, nawet Ukraińcy u nas we Wrocławiu nie chcą unich pracować. Przykładowo takie Orange placi 120-180zl za zlecenie światłowodowe, też szału nie ma ale robiąc ich z 15 tygodniowo da się po odliczeniu kosztów coś tam zarobić.
@Baranito: u mnie w bloku twardo się reklamują lepszym transferem i niższymi opłatami w porównaniu do obecnego operatora. tylko u obecnego operatora wszystko działa, ostatnie problemy miałem ok 2-3 lata temu...
@Baranito: jakie miasto? Ja raz miałem jakiegoś nieogarniętego montera z UPC, ale zazwyczaj spoko. Ostatnio w niedzielę pożaliłem im się na fejsbuku, że od jakiegoś czasu internet momentami kiepsko działa, to w poniedziałek rano zadzwonili, tego samego dnia przyjechał technik (o umówionej godzinie) i naprawił. Warszawa here.
@ostoja: Tychy. Co się okazało: pani, której składałem reklamację przez telefon, mówiła, że zmieni termin instalacji na najbliższy możliwy, tylko w międzyczasie anulowała moje zamówienie internetowe i założyła nowe - telefoniczne, gdzie nie ma instalacji za 0, tylko za 60! Pani oczywiście nie raczyła o tym powiedzieć, ba, mówiła, że wszystko na takich samych warunkach. Byłem wczoraj w punkcie UPC i zjechałem ich z góry na dół.
@Baranito: Jakie osiedle? Bo też będę miał w grudniu dylemat jakiego dostawcę wybrać. UPC najbardziej popularne ale myślę też nad Netią. Albo po prostu dogadam się z sąsiadem i będę od niego targać WIFI z podziałem abonamentu na pół.