Wpis z mikrobloga

Wszystkim zwolennikom rozbiórki PKiN chciałem tylko przypomnieć ze od 10 lat (czyli pewnie dłużej niż mieszkacie w Warszawie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Pałac jest zabytkiem pod ochroną konserwatora. Status zabytku jest ciężki do odebrania, pomijając juz abstrakcyjne koszty i kosmiczne utrudnienia w centrum miasta z tym zwiazane.... #warszawa
  • 87
  • Odpowiedz
@Jabel: mam wrażenie ze część ludzi przy władzy chciałaby usunąć ze świadomości społeczeństwa wszystko przed 1989, łącznie ze swoimi życiorysami...
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: wiocha sie nazjeżdzała, powchodzili na stanowiska i czują, że czas na edycje Stolicy po ichniemu. Najlepiej zatrzeć wszystkie historyczne miejsca i elementy związane z warszawskim krajobrazem a przerobić wszystko na wielki mordor co by więcej pobratymców z lubelskiego pościągać do pracy i na studia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kozaqwawa: @Jabel: Już pomijając kwestie tego czy burzyć, to ja się zastanawiam co mają w głowie wykopki, które twierdzą, że to jest jakiś symbol warszawy xDDDDDDDDDDDDDD albo atrakcja xDDDDDDDDD #!$%@?, brzydkie to, straszy ta stara elewacja, kloc między pieknymi budynkami ale jak ktoś by wolał tam coś fajnego, nawet wzorowanego na patyku ale z głową i nowoczesnego to "ma się leczyć" xDDDDDDDDD

W tym kraju nigdy się nic
  • Odpowiedz
to ja się zastanawiam co mają w głowie wykopki, które twierdzą, że to jest jakiś symbol warszawy


@murdoc: ja sie zastanawiam co trzeba miec w głowie żeby nie uznawać PKiN za symbol Warszawy? Stoi w centralnym punkcie miasta, jest monumentalny, to dzieło sztuki (sztuki socrealizmu ale jednak sztuki), jest jedynym takim budynkiem w Polsce związany jest z historią miasta od 60 lat, był świadkiem i tłem wielu historycznych wydarzeń. To
  • Odpowiedz
powinien udać się na leczenie


@Jabel: a jakieś merytoryczne uzasadnienie Twojego stanowiska? Jedynym minusem zburzenia PKiN jest koszt. Nie jest to ani atrakcja turystyczna ani perełka architektury.
  • Odpowiedz
Nie jest to ani atrakcja turystyczna ani perełka architektury.


@zarowka12: skoro jest na 3 miejscu wśród największych atrakcji dla turystów zza granicy to chyba jednak jest. To część historii miasta i kraju, nie mówiąc o tym że jest miejscem bardzo wielu wydarzeń naukowych, kulturalnych i handlowych.
  • Odpowiedz
sorry, ale nie masz pojęcia o czym mówisz


@Piotrek00: jakies argumenty czy typowe internetowe #!$%@?? bo wg art 13 ustawy o ochronie zabytków to ja nie widze powodu zeby PKiN status odebrac.
  • Odpowiedz