Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę, reklamacje w Polsce to się chyba nigdy nie zmienią. Odsyłasz buty, które rozsypały się po 3 miesiącach użytkowania, na stronie producenta pełno narzekania, że buty fajne, ale klej nie trzyma i się rozpadają - producent sugeruje wymianę, wszyscy zadowoleni(no ale oczywiście tak to można na zachodzie)
No ale w Polsce jak w lesie.
Więc ładujesz buty do paczki, wysyłasz na rękojmię, czekasz. Po 13 dniach(z 14 ustawowych) przychodzi ci e-mail, że bardzo im przykro ale reklamacja została uznana za niezasadną i proszę czekać aż odeślemy.
Ty odsyłasz im równie uprzejmy e-mail, że w takim razie prosisz o skany opinii, żebyś mógł się zapoznać z podstawami tej z żalu aż ściskającej serce decyzji odmownej, gdyż w tym wypadku jesteś zmuszony skierować się na drogę sądową.
Odpisują, że oczywiście, proszę czekać.
Po kilku dniach zamiast wysłać to o co prosisz, uznają, że jednak twoja reklamacja była zasadna i już wysyłają pieniążki.

No cóż xD A żeby to był jednostkowy przypadek. Nie. Tak jest prawie zawsze. Jak nie powiesz, że idziesz to sądu, to będą cię zlewać i odmawiać na zasadzie "nie, bo nie". Jakby się nie dało po ludzku, tak to klient by był zadowolony i by wracał do sklepu z uśmiechem.

#zalesie #buty #reklamacja #polakibiedakicebulaki #januszebiznesu
  • 10
@Kukki: Kupiłem raz buty w CCC od lasockiego 3 razy w ciągu jednego roku były oddane na gwarancję, rozklejały się w tym samym miejscu - to w sumie od daty zakupu nie miałem ich u siebie prawie 2 miesiące. Jak polazłem 4 raz i usłyszałem, że zostaną po raz 4 naprawione a nie oddadzą mi gotówki lub wymienią na inny model, to zostawiłem babce buty na ladzie i kazałem się jej
Kupiłem raz buty w CCC od lasockiego


@samuraj24: Lasocki to taki chłam że szok. Kupiłem brązowe skórzane buty, wszystko było ok dopóki nie chciałem ich wyczyścić. Po potraktowaniu ich mydłem do skór stały się białe xD
Kupiłem raz buty w CCC od lasockiego 3 razy w ciągu jednego roku były oddane na gwarancję, rozklejały się w tym samym miejscu - to w sumie od daty zakupu nie miałem ich u siebie prawie 2 miesiące. Jak polazłem 4 raz i usłyszałem, że zostaną po raz 4 naprawione a nie oddadzą mi gotówki lub wymienią na inny model, to zostawiłem babce buty na ladzie i kazałem się jej #!$%@?ć.


@