Wpis z mikrobloga

Wczoraj przyszła do mnie opaska #xiaomi #miband2 z #gearbest z okrągłym pulsometrem. Mierzy ok podczas spoczynku ale podczas wysiłku próba zarejestrowania tętna kończy się przeważnie błędem i dopiero powiedzmy 3cia próba pokazuje wynik. Bateria.... Dostałem o godzinie 12 opaskę naładowałem do pełna o 22 miałem 80%, dzisiaj rano zostało mi tylko 40%. Wczoraj bawiłem się nią cały dzień i zużyła tylko 20% a przy bezczynności w nocy 8 godzin 40%. Zaznaczam że mierzenie pulsu było wyłączone w nocy. Napisałem do supportu gearbest.
Robiliście coś z tą sytuacją ?
  • 43
  • Odpowiedz
@kamilm84: moja stara już wytrzymuje więcej niż 14 dni na jednym ładowaniu. @Muraku: Czy masz tak że jak bateria spadnie do 20% to już później leci bardzo szybko i w ciągu godziny się wyłączy?
  • Odpowiedz
@kamilm84: Kluczowe pytanie czy używasz jakichs apek do monitorowania snu itd? Mam wrażenie że one powodują koniecznośc utrzymywania ciągłego połączenia z opaską co znacznie przyspiesza zużycie energii. Podobnie inne funkcje związane z odblokowywaniem ekranu, wyswietlaniem powiadomien itd.
  • Odpowiedz
Mój mi band2 na zwykłym mi fit trzymał 30 dni baterie. Z apka band&toolls przy mnóstwie powiadomień trzyma 10dni
  • Odpowiedz
@kamilm84: napisz do GB o zwrot kasy, jeśli oleją postrasz spotem na paypal, jeśli oleją to rób spór i roszczenie na paypalu jeśli tylko przez niego płaciłaś
  • Odpowiedz
  • 0
To ciekawe bo kupiłem z tego linku co większość w innym temacie się wypowiadała. Zamowilem 2 opaski i 2 takie same, nie mogę zaktualizować do najnowszej wersji. Mifit pokazuje najnowsza wersje ale za to Notify&fitness chcial mi podibatalowac nowy firmware ale kończy się błędem.
  • Odpowiedz
@kamilm84:
dodali do opisu

Note:

Xiaomi mi band 2 has two kinds of heart rate sensors, and they have different appearances. But according to Xiaomi official test, these two sensors are consistent in static heart rate, dynamic heart rate, whole performance, and
  • Odpowiedz