Wpis z mikrobloga

Zainspirowany wpisem @megaloxantha, dodam swoje dwa satoshi :)

Zalecana cena za zwykłą transakcję:
Bitcoin 0.0017402BTC = 42 zł, Ethereum 0.00002ETH = 0.025zł, Steem 0.00000 STEEM
-> przelew w Steem jest nieskończenie razy tańszy niż w BTC i ETH

Średni czas 1 potwierdzenia: 5 minut | 32 sekundy | 3 sekundy
-> przelew w Steem jest 10.6 razy szybszy niż w Ethereum

Średnia ilość transakcji na dobę przez ostatni tydzień:
Bitcoin 277005, Ethereum 449623, 735889 Steem

-> Steem obsługuje 2.65 razy więcej transakcji niż Bitcoin i 1.63 razy więcej transakcji niż Ethereum

Kapitalizacja:
Bitcoin $110.8 mld, Ethereum $32.4 mld, Steem $0.23 mld
-> Steem jest 481 razy tańszy niż Bitcoin i 140 razy tańszy niż Ethereum

#kryptowaluty #ktomawiekszego #steem #bitcoin #ethereum #steemit
noisy - Zainspirowany wpisem @megaloxantha, dodam swoje dwa satoshi :)

Zalecana ce...

źródło: comment_YNpK6gjDI9TjLFccUrw7lVhtzwq5sTdC.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@noisy: Ekonomia polega na handlu, 'zaangażowanie społeczności' samo w sobie nie ma żadnej wartości ekonomicznej. Jak coś nic nie kosztuje to jest tego dużo, jak głosów na reddicie.
Cały model steem wymaga aby reklamodawcy kupowali steem i promowali swoje reklamy, tylko że reszta na takie reklamy prawie na pewno zagłosuje negatywnie. Więc po co mieliby kupować, jak facebook czy reddit oferuje o wiele lepszy zwrot pieniędzy?
  • Odpowiedz
@megaloxantha: każdy tekst jest reklamą, wszystko jest produktem. Żyjemy w "attention economy" i wszystkie media zabijają się o naszą uwagę.

Więc po co mieliby kupować, jak facebook czy reddit oferuje o wiele lepszy zwrot pieniędzy?


Treści, które nie są spersonalizowane zwyczaje gorzej angażują odbiorców. Stąd jak grzyby po deszczu od paru lat rosną agencje mające na celu łączenie influencerów z markami (np. IndaHash: https://www.youtube.com/watch?v=WNtZaD7J3NI ). Społeczność Steemit to właśnie zbiór takich
  • Odpowiedz
@noisy: Media zabijają się o uwagę bo pokazują reklamy.

Dwie sprawy, skąd teoria, że Facebook jest tańszy? Ma więcej klientów, ale wcale nie oznacza, że jest tańszy.


Z tego co wiem, to nie ma bardziej efektywnych pieniężnie reklam niż facebook pixel + remarket. Takiego poziomu targetowania grupy docelowej nie ma nigdzie indziej.

Treści, które nie są spersonalizowane zwyczaje gorzej angażują odbiorców. Stąd jak grzyby po deszczu od paru lat rosną agencje
megaloxantha - @noisy: Media zabijają się o uwagę bo pokazują reklamy. 

Dwie sprawy...

źródło: comment_xnOgFbpJw2ZGRPAvwLPLbwKyV7aoZQHg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@noisy: Dopóki bańka trwa pewnie się opłaca, więc pisz. Nie zmienia to faktu, że cały model ekonomiczny steem nie ma żadnego sensu i sprzedający na końcu zostaną z niczym.
Nie żeby bitcoin też nie był bańką... rzeczywistą wartość niespekulacyjną utrzymywaną przez użycie oceniłbym na jakieś $200-$300, tak jak było gdy większość spekulantów odpadła, a większość obrotu robił rzeczywisty handel.
  • Odpowiedz
@megaloxantha:

Dopóki bańka trwa pewnie się opłaca, więc pisz.


Ty chyba dalej nie rozumiesz, nie ma żadnego innego miejsca, które dawało by mi nawet 0.00001% tylko co Steem. W najgorszym przypadku, obudze się po 11 latach korzystania z serwisu i powiem sobie: kurde, nic z tego nie mam!

ale czekaj... 11 lat to ja przecież mam konto na wykopie ;) :D Na wykopie obecnie jestem #189 osobą w rankingu. A korzystają
  • Odpowiedz
@noisy: Ciągle piszesz ze strony twórcy, a ja to analizuję ze strony ew. inwestycji, czyli kogoś kto zastanawia się nad kupieniem, czyli w końcu źródłem wartości steem. Powodu nie ma żadnego.

ale czekaj... 11 lat to ja przecież mam konto na wykopie ;) :D Na wykopie obecnie jestem #189 osobą w rankingu. A korzystają na tym tylko właściciele Wykopu.


Wykop został sprzedany za marne 5 milionów złotych. Atencja nie jest
  • Odpowiedz
@megaloxantha:

Może, jednak ilu ludzi naprawdę czyta steem, zamiast być tam dla pisania?

Przeciętny użytkownik spędza na stronie dziennie ponad 7 minut (a do tego trzeba było by doliczyć m.in. aplikacje mobilną eSteem). Steemit bije na głowę Medium pod każdym względem

https://www.alexa.com/siteinfo/steemit.com
https://www.alexa.com/siteinfo/medium.com

Bounce Rade (im mniej tym lepiej):
Medium 71.3%, Steemit tylko 52%

Daily Pageview per Visotor (im więcej tym lepiej):
Medium 1.72, Steemit 4.33

Daily Time on Site (im
  • Odpowiedz
@noisy: Przejrzałem sobie teraz 'hot' na steem i sorry - ale to treść bardzo niskiej jakości pisana wybitnie pod kasę. Ilość to nie wszystko.
Pisanie bezpośrednio dla pieniędzy siłą rzeczy tworzy gorsze rezultaty od ludzi, którzy piszą z pasji nie oczekując za to kasy.
  • Odpowiedz
@megaloxantha: przeglądanie hot/trending steemita jest jak przeglądanie głównej reddita: https://www.reddit.com/

to mieszanka wszystkiego. Chcesz być zaciekawiony? Na reddicie nurkujesz w subreddity, na steemit nurkujesz w tagi (a w krótce w nowe "społeczności"). Jakie? To już zależy od Twoich zainteresowań.
  • Odpowiedz
@noisy: to dobrze, bo to największa wada serwisu imho.
I jeszcze mam jedno pytanie przy okazji, czy te 50% wynagrodzenia z wynagrodzenia autora postu, które idzie do Steem Power, powiedzmy że jest to potencjalne 10$, kiedy zdecyduję się na zamianę tego na Steem to zawsze wyjdzie równowartość rynkowa 10$ czy po kilku miesiącach może wyjść mniej? Domyślam się, że to drugie, ale chciałem się dopytać.
  • Odpowiedz