Wpis z mikrobloga

Od kąd naczytałem się o zgubnych efektach żucia gumy to nie biorę tego nawet do ust. Ale jak np. w pracy radzić sobie z jedzeniem posiłków, zazwyczaj po posiłku żułem gumę, szczoteczkę do zębów nosić do pracy to trochę głupio. Macie jakieś substytuty gumy do żucia ale takie bez efektów ubocznych?

#zeby #stomatologia
  • 8
@LegoCiemnyLas
Pkt.4 Zawsze patrz na skład. Gumy o których mówisz, są bezcukrowe. Dodatkowo zawierają ksylitol i sorbitol, czyli substancje hamujące rozwój próchnicy. Co to kwaśnych aromatów, to się nie wypowiem, ale gumę generalnie żujemy po to, aby stymulować wydzielanie śliny, która neutralizuje kwaśne pH w jamie ustnej, więc tych aromatów pewnie też :)

Pkt. 6 Bardzo możliwe. Tylko badanie którym został poparty ten punkt, polegało na tym, że zmierzyli poziom rtęci we
@LegoCiemnyLas: A może po prostu bierz szczotkę i pastę do pracy, normalna rzecz, że dbasz o higienę. Te artykuły to zazwyczaj w większości pseudonaukowy bełkot stojący obok szorowania zębów węglem itd.
@m4tthew: Podrzuciłbyś z ciekawości linka do tych badań, bo mnie zainteresowałeś. Ciekawe jak z liczbą założonych amalgamatów i które to amalgamaty były u badanych. :D