Wpis z mikrobloga

Chciałem tylko ostrzec i pokazać jak durną opcją jest "Pacifist"
Zaczynając grać uznałem że to będzie po prostu łatwiejsze do ogarniania gry i tyle - dałem rich world + pacifist - o ja naiwny ;)

A wystarczyło ustawić bazy wroga na - "none"
Teraz mało że mam po blokowane pewne "aczki" (tak, przyznaje z miejsca - jestem typowym achievement whore), to moja mapa wygląda jak niżej - nie atakują same z siebie, ale i tak trzeba to czyścić i walczyć (atomówki i podciąganie wież laserowych robią robotę).

To jest trochę dziwne że, przy "pacifist" blokuje aczki, a przy całkowitym wyłączeniu mobków - nie.

#factorio
H.....u - Chciałem tylko ostrzec i pokazać jak durną opcją jest "Pacifist"
Zaczynają...

źródło: comment_iOUcJx7qw7HjlgigDtJ9bYiRG9i23ixp.jpg

Pobierz
  • 13
@acidd: Nie opłaca mi się... jedyna aczka która mi została to 400k "plejtów" na godzinę - mam 280k. Reszta zrobiona.
Poza tym poeksperymentowałem i jest sposób - drony są jednak przekozackie - potrzeba tylko od cholery tarczy i poprawić czaem z shotguna, czyści się w tempie chodzenia.

(a no i zostało jeszcze 20m zielonych płytek... nie wiem... to chyba samo przyjdzie, albo po zbudowaniu jakiejś absurdalnej megafactory).
@DanteTooMayCry: To nawet bym chciał zobaczyć te wielkie bazy :)

U mnie 1 nuclear / minuta + drony rozwiązują całkowicie kwestie biterów...
Najbardziej mnie wnerwia teraz kładzenie szyn na długie dystanse... jest na to super mod, który stawia szyny w trakcie jazdy... no ale vanilla :/
Wymyśliłem że przebije się czołgiem w linii prostej, idealnie by się później szyny kładło... okazało się że bez modów pojazdy nie potrafią jechać idealnie prosto
H.....u - @DanteTooMayCry: To nawet bym chciał zobaczyć te wielkie bazy :)

U mnie ...

źródło: comment_GtAIfqmRbWRz2TRNIBTTCDBCDA9yMyIG.jpg

Pobierz
@DanteTooMayCry:

Hmmm... testuje nadal najlepsze rozwiązanie, no i na end game wygląda na najlepsze mi to na dole (dodałem filmik). Tu nawet zapomniałem zmienić setup na bojowy.
No ale ok... to end-game gdzie sobie siedzę na milionowych złożach uranu i mam #!$%@? że każdy taki strzał to teoretycznie jakieś półtorej godziny działania reaktora nuklearnego...

Ale...

Drony i tak FTW!
Shotgun i tak FTW! (nie na mobki... od tego są drony)

Na
H.....u - @DanteTooMayCry: 

Hmmm... testuje nadal najlepsze rozwiązanie, no i na e...
@LaChantiaza: Ok, już rozumiem :)
Z przykrością informuję że to nie będzie później działać. W tym filmiku co dałem masz ok 2:10 pokazane jak wygląda późniejsza baza biterów.
Masz 450 tarczy i 250HP - to co tam jest ściągnie ci jakieś 1200-1600 na serie (0.65 sekundy na jedną).
Nie mówiąc już o tym, że żeby zabić jednego big worma potrzeba 10 trafień z PLD.