Wpis z mikrobloga

Mirki siedzi ktoś w temacie dronów i może mi doradzić?
Co sądzicie o takim zestawie:
- Dron Eachine X220
- Gogle Eachine EV800
- Nadajnik FlySky FS-i6 z odbiornikiem FS-iA6B
- Do tego jakieś popularne lipo 4s za 60zł i balancer za 50zł
Czy to będzie dobry set budżetowy czy uważacie że jest coś lepszego za lepsze pieniądze?

#drony #dron #fpv #elektronika
  • 20
@mleko15:

Wizard X220 To kosztuje 700zł jak jest promocja. Za 700zł zbuduj sobie coś samemu - takie racery się #!$%@?ą co latanie, więc musisz umieć samemu budować. Coś się stanie i będziesz w dupie a tak to umiesz ogarniać temat. Nie jest to trudne. Do tego składając samemu zrobisz lepszy sprzęt za te pieniądze.

Pomyśl nad goglami EV100 - jest turbo promocja na banggood z +1000 do 370zł. IMO wygodniejsze, ale
@Norwag93: Siema, dzięki za rozbudowaną odpowiedź czegoś takiego poszukiwałem.

Co do Wizarda x220 on w tym momencie kosztuje 117$ czyli około 450zł i jak liczyłem koszty drona jakbym chciał złożyć z części (bardzo podobnych) cena wyszła by taka sama albo delikatnie większa.

Co do naprawiania i przerabiania, chcę właśnie gotową bazę która polata i będzie dobrą podstawą do upgaradu nie chcę wywalać prawie tysiąc złotych na coś co jeszcze pewnie poleży
@Norwag93: @mleko15:
Zapomnijcie o EV100. To, że są niskoprofilowe i przypominają porządne gogle to nie powód, żeby się nimi zachwycać. Przed premierą super wyglądały na papierze. W rzeczywistości jest inaczej.
Niebawem mają wyjść EV200, które powinny być całkiem niezłe, ale mają kosztować +1000zł. Moim zdaniem kup sobie jakieś podstawowe kubły na początek.
@mleko15 kup gotowiec bo składać wszystko nie znając się jest ciężko. Wizard to dobry wybor. Po jakimś czasie zaczniesz zgłębiać wiedzę to będziesz wiedział co chcesz wymienić i zaczniesz wymieniać na lepsze. Rama wizarda jest newbie-friendly, ciężko ją zniszczyć, sam gruchnalem kilka razy poważnie w drzewo i nic się nie stalo. Miejsca sporo także jak będziesz wymieniać podzespoły nie musisz się bawić że czegoś nie zmieścisz. Na bateriach nie ma co oszczędzać,
a i do wizarda, jeśli jesteś początkujący, spokojnie 3s ci wystarczy, 4s możesz nie okiełznać


@TyrionKanister: @mleko15: lepiej kupić 4s i oprogramowaniem skręcić parametry, taniej wyjdzie niż kupno 3s a po paru tygodniach kolejnych 4s.

Nie mówiąc już o tym że pid będzie inny dla 3 i 4 s, więc nie wyjdzie sobie polatać 3 i 4 s na tej samej sesji.
kup gotowiec bo składać wszystko nie znając się jest ciężko


@TyrionKanister: w moim przypadku to było jakieś 2-3h youtube 2 lata temu xD Zaczynałem z pozycji gdzie nie znałem oznaczeń takich jak czerwony - plus, czarny - grunt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mleko15: podaje napięcie z baterii do odbiornika a ten a ten do pilota - i możesz sobie ustawić alarm, żebyś wiedział kiedy się bateria wyczerpie - będzie ci pikał pilot.
Tak czy inaczej musisz koniecznie wlutować buzzer do X220, bo go z jakiegoś powodu nie dodali. Warto go ustawić na wycie w przypadku zadziałania failsafe (do szukania w krzakach, a na pewno wcześniej czy później się rozbijesz) i przy niskim poziomie
@mleko15: mam taki zestaw o jakim piszesz tj wizard x220, do tego najtańsze pudełkowe eachiny + radio flysky i6

dron ... kup gotowca jak nie ogarniasz tematów. Ja w tym momencie buduję sam od podstaw kolejnego, ale gdyby nie milion przeróbek i napraw wizarda to nie wiedziałbym co, jak i dlaczego.

gogle ...Zacząłem od najtańszych pudełkowych, a później kupiłem pierwszy batch ev100 i trochę bubel, bo miały x tematów do poprawy.
@vertoo w elektronice i druku 3D siedzę już dobre 3 lata przygoda z dronami to kolejne kosztowne zainteresowanie xD
Kupiłem pilota 10ch (bo coś mi chodzi po głowie sterowany gimbal) i google ev800 ze względu na cenę. Ale mam pytanko z pilotem dostanę też odbiornik 10 CH mam go wlutować w drona czy on posiada swój i wystarczy sparować go z pilotem?
@mleko15: o zalezy jaką wersję kupujesz. Jeśli RTF to odbiornik jest już na pokładzie, jeśli ARF to odbiornik wstawiasz sam. Skoro już kupiłeś radio z odbiornikiem to bierz ARF ;-)