Wpis z mikrobloga

Mirki, tak sobie myślałem, żeby zlecić złożenie komputera gościowi z kanału Video Blog Tech głównie z powodu, że chciałbym zdelidować procka (i5 8600k, a w życiu tego nie robiłem i trochę się cykam. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wstępnie koszyk mam już złożony, może zmienię tam tylko kartę na GTX 1080, jak fundusze pozwolą.

Co o tym myślicie, polecacie, odradzacie? Szczerze mówiąc to dość mocno zależy mi na zdelidowaniu tego procka, bo to co intel odpierdziela ostatnio z glutem-wiecie jak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pcmasterrace #komputery
  • 13
  • Odpowiedz
@dobradajmispokuj: Nie mam pojęcia ile sobie liczy za składanie, a ile dolicza do samych części, ale jeżeli rzeczywiście cena za zestaw to cena rynkowa części + 20 zł + koszty delidu no to w sumie warto wziąć ze składaniem.
  • Odpowiedz
@krajzega: No chyba coś koło 20 zł montaż, a patrząc jak gość do tego podchodzi to jednak warto raczej zapłacić jemu, zamiast jakimś morelom.

Wygląda to tak, że ja zamawiam części po prostu na adres jego firmy, na wszystko wystawiona fakturka + chyba daje jakąś gwarancję miesięczną od siebie.
  • Odpowiedz
@dobradajmispokuj: fajna opcja w takim razie. Ja też na razie czekam na części, ale jednak będę składał komputer sam, bo nigdy tego nie robiłem, a chciałbym spróbować :) A procesor na pewno poleci do delidu do tego gościa, tylko chyba poczekam najpierw aż mi się skończy gwarancja, no chyba, że temperatury okażą się naprawdę tragiczne :P
  • Odpowiedz
@krajzega: W sumie nawet nie patrzę na tę gwarancję. procesor jest bardzo ciężko uszkodzić nawet bardzo mocnym OC. Jeśli nie zabezpieczenia płyty to zabezpieczenia samego procesora wyłączą PC i tyle. A no i gość informuje, że przy uszkodzeniu przy delidzie odpowiedzialność ponosi on i zawarte jest to w umowie :P
  • Odpowiedz
@dobradajmispokuj: ogladalem to, porazka procesor i porazka plyta glowna. Ciezki wybor w ogole z wyborem plyty glownej, gigabyte sie przegrzewa, asus ma problem z trzymaniem napiecia, w koncu sie zdecydowalem na asrocka, zobaczymy...
  • Odpowiedz