Wpis z mikrobloga

ŚLEDŹ W CZEKOLADZIE

Przepis mojego autorstwa. Idealny snack między posiłkami zwłaszcza poza domem, w pracy kiedy potrzebujemy szybkiego zastrzyku energii podczas umysłowego lub też fizycznego wysiłku, a jednocześnie nie chcemy rujnować swojego zdrowia brakiem wartościowych składniczków mineralnych i witaminek, których jest pełno w dobrym prawdziwie polskim śledziu.

Igriediencje:

- filet ze śledzia
- dobra szwabska czekolada
- wasabi
- zielona kukurydza
- sól himalajska

Wykonanie:

Opłucz dokładnie filet wodą żeby śledź nie walił rybą. Następnie wysusz go papierowym ręcznikiem albo zwykłym myjokiem. Pokrajaj na kwadraty o pierwszym boku długości 4 cm oraz drugim boku długości 4 cm i włóż na ok. 21 min 37 sek do zamrażarki żeby trochę to zesztywniało- później będzie łatwiej nałożyć wasabi, nie będzie zjeżdżało. Teraz możesz braść się za roztapianie czekolady żeby nie marnować czasu. Są 2 szkoły- kąpiel wodna albo mikrofalówka, imho to od cb zależy z czego skorzystasz. Nie będę tego dokładniej opisywał, bo każdy wie jak to zrobić. Mogę dać jedynie wskazówkę dotyczącą 2. metody- włańczasz kilka razy zawsze mieszając czekoladę, aby równomiernie się roztapiała. Po tym jak to zrobisz, dej niedużo soli, ale nie byle jakiej drogowej z marketu tylko himalajską, bo ona fajnie uintensywni smak tej brązowej słodkości.

Przygotuj resztę składników tj. wypłucz na druszlaku zieloną kukurydzę, a wasabi wyciśnij z tubki do miseczkig. Wyjmij pociętą wcześniej rybę. Powinna być sztywna, ale nie zamarznięta. Mojżesz zaczynać krok pierwszy. Na każdy kwadrat nałóż grubą warstewkę chrzanu japońskiego, zapewni Ci odpowiednie rozentuzjazmowanie kubków smakowych. Następnie polej to czekoladą i zaczekaj aż stwardnienie. Nie wylizuj resztek! Potrzebne Ci są, aby przykleić ziarka kukurydzy na środku przekąski, taka klamra kompozycyjna.

شهية طيبة

#jedzenie #kuchnia #ryby #przepis #tworczoscwlasna #jedzzwykopem #gotujzwykopem
8.....7 - ŚLEDŹ W CZEKOLADZIE

 Przepis mojego autorstwa. Idealny snack między posi...

źródło: comment_hVFn154yzG2PUoKt25UnxM7pTYFPxsrP.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz