Wpis z mikrobloga

Właśnie wracam z korowodu Świętego Marcina. Tłumy ludzi, w tym obcokrajowcy, wszyscy szczęśliwi, choć zimno, nikt na nikogo nie gwiżdże i nie wyzywa od lewaków, prawaków i zdrajców narodu. Mam wrażenie, że w Polsce czasem brakuje takiego radosnego patriotyzmu, bez całego politycznego bagna.

#11listopada #poznan #patriotyzm
Pobierz Alexosz - Właśnie wracam z korowodu Świętego Marcina. Tłumy ludzi, w tym obcokrajowcy...
źródło: comment_iK7JqQkxntYEbC5KmbuOaxY9OW2EaK3v.jpg
  • 31
@Alexosz Wczoraj rozmawiałem ze znajomymi na ten temat. Każdy zgadzał się ze w swietowaniu brakuje nam luzu i tej radości. Ze wszystko takie ponure i sztywne. Gdy kilka minut później zobaczyli zdjęcie kościoła w mojej miejscowości, gdzie proboszcz do każdego słupka w płocie przyczepil biało-czerwone flagi, to wiesz jaki był ich komentarz?
Że przesadził i przecież to nie wypada tak świętować. :(
@Alexosz: nie brakuje. Ja dzisiaj siedziałem jak co roku w lesie. Mamy taką miejscówkę dziką w środku niczego ;) . Bytowanie polega na spędzeniu kilku dni w tym okresie (choć ja poświęcam ledwie kilka godzin ze względów rodzinnych). Tuż po 12 na miejscówce było słychać grającą z pobliskiego miasta orkiestrę. Oczywiście grającą pieśni patriotyczne. I tak od paru ładnych lat ekipa spotyka się w tym miejscu, biwakuje przez kilka dni po
A skąd wiesz jak jest w innych miastach? W moim oraz innych, które odwiedzałem jest super atmosfera..

Ps. co do tego mają obcokrajowcy? Mieszkasz w lesie czy jak..