Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia #oc #samochody
Kupiłem samochód sprowadzony zza granicy, dziś go zarejestrowałem i mam pytanie odnośnie ubezpieczenia.
Czy muszę już jak najszybciej wykupić jakąś polisę czy mogę się kilka dni wstrzymać? Można tak? oczywiście autem nie będę jeździł, a chcę trochę przeciągnąć te ubezpieczenie ponieważ za 10 dni kończę 25 lat i właśnie w tym wieku mogą wpaść dodatkowe zniżki (tak myślę)
  • 16
@RRybak: Normalnie, auto było sprowadzone przez handlarza jakiś rok temu, kupiłem je od niego, załatwił mi wszystkie papiery i przywiózł na lawecie pod dom bez tablic. Przy rejestracji musiałem napisać jeszcze oświadczenie że auto zostało zakupione bez tablic.
@Rafal_Baster: stary, to nie jest "normalnie". Jak rejestrowałeś, to masz tablice już normalne, albo tymczasowe. Ty masz mieć od razu ubezpieczenie do tego wykupione. Możesz kupić OC na tablice tymczasowe i zaznaczyć, że je przerejestrujesz jak dostaniesz stałe.
Kary są już liczone "do 7 dni" i "powyżej 7 dni". Leć się ubezpieczać online, albo jutro z rana i ściemniaj, ze wszystko już było pozamykane, bo Ci dojebią taką kwotą, że Ci
ściemniaj, ze wszystko już było pozamykane


@RRybak: agrument-inwalida, UFG ma to gdzieś, masz mieć OC i tyle :)
ja swoje możliwości wyczerpałem, po prostu dopóki ktoś nie dostanie kary, to nie zda sobie sprawy z powagi sytuacji
@Jestem_Tutaj: może i inwalida, ale teraz to nie wiem jak on to ma inaczej załatwić. UFG podobno nie daje kar z automatu tylko może z zasadności, więc to chyba jego ostatnia linia obrony. Nie twierdzę bynajmniej, że skuteczna.
teraz to nie wiem jak on to ma inaczej załatwić


@RRybak: wykupienie polisy w dniu rejestracji to jedyna opcja
i jak najbardziej dają kary jak to stwierdziłeś "z automatu", nawet na przyczepki ubezpieczone 2 dni po pierwszej rejestracji w Polsce (sprawa u jednego klienta z tego tygodnia)..
siedzę w tym temacie, wiem co mówię :/
@Rafal_Baster: Jeżeli auto nie ma ubezpieczenia, to nie ma co czekać. Musisz kupić OC, bo inaczej zapłacisz karę za każdy dzień zwłoki. Daj znać jakim ubezpieczeniem auto było objęte do tej pory - doradzimy co zrobić dalej, żeby nie przepłacić i wszystko dobrze załatwić :)

I co do tego wieku 25 lat to trochę ściema. Dla niektórych towarzystw nawet 29 latek jest młodym kierowcą, a dla innych ubezpieczenie 20-latka to nie