Wpis z mikrobloga

Właśnie siedzę na poczekalni w jakimś mieście 200 km od domu. Mam problem z kolanem, mój lekarz w Warszawie stwierdził, że muszę natychmiast przejść operację bo w przyszłości mogę mieć problemy z chodzeniem po czym dał mi termin na 2019 rok... Brak słów. Znalazłem lekarza, który dał mi termin na grudzień tego roku, jedyna wada to to 200 km odległości. Chore jest to wszystko, w warszawskim szpitalu w sekretariacie babka stwierdziła, że lekarze robią jeden, góra dwa takie zabiegi na miesiąc i stąd takie kolejki. No #!$%@?! Zamiast robić chociaż ten jeden, dwa na tydzień, to nie, na miesiąc! NFZ myśli, że jak zawałowcy wykrusze się z zabiegu? Czy pójdę prywatnie za ponad 10k? Przecież gdybym dał sobie spokój i czekał do tego 2018 to później jeszcze więcej by wydali na rehabilitację i kolejne problemy. I na co idą te moje składki? #nfz #szpital #problemypierwszegoswiata
  • 16
@hochland: się ciesz, że możesz to załatwić w tym roku i to tylko 200km dalej. No i wyobraź sobie, że za te średnio 250zł i tak służba zdrowia działa bardzo dobrze. Polska po prostu za mało wydaje na słuzbe zdrowia aby było lepiej.
@turok2016 polemizowałbym, ja np na rehabilitację na ostrogę termin kwiecień 2018 i co , jestem biegaczem i cche wrócić jak najszybciej do sportu to mam czekać. Wolne żarty, z resztą płacę podatki
  • 0
@turok2016 w tym miesiącu zapłaciłem zdrowotnego ponad 300zl, a co mają powiedzieć osoby posiadające własną działalność? Nie płacąc na nfz spokojnie bym spłacił kredyt wzięty na wykonanie zabiegu prywatnie.
@hochland: xD jak ja kocham takie januszostwo, 300zł AŻ zapłaciłeś? No to na prawdę super drogie to ubezpieczenie biorąc pod uwagę, że obejmuje praktycznie wszelkie dolegliwości, leczenie szpitalne, leczenie w razie nowotworów itd. głupie ubezpieczenie prywatne do tylko samych specjalistów kosztuje koło 150zł i ma obostrzenia. Ty chyba nie masz pojęcia co to znaczy drogie ubezpieczenie i ile kosztuje np. leczenie szpitalne, operacje i inna opieka. No fajnie że byś płacił
  • 0
@turok2016 widzisz, place to 300zl za to żeby utrzymywali mnie przy zdrowiu w razie wypadku, potrzeby. Dawanie takiego odległego terminu przy mojej dolegliwościach to wręcz skazywanie na całe życie z problemami i wyrzeczenia nawet z głupiego biegania. Skoro uważasz, że u nas jest wszystko w porządku i terminy do poradni specjalistycznych na poziome pół roku w górę też są ok to Ci gratuluję. Abyś i Ty był kiedyś trafił na taką sytuację
@hochland: nie, nie uważam, ze jest w porządku ale cudów bez zwiększenia wydatków na służbę zdrowia nie da się sprawić a płacenie 300zł składki to jest śmieszna cena jak za taki zakres ubezpieczenia więc jak chce się lepiej to trzeba mieć świadomość, że cena wzrośnie niestety. A nie obecnie każdy psioczy, że nie dosyć, że tak #!$%@? to jeszcze TYLE kasy musi płacić. Polska jest prawie, że na końcu jeżeli chodzi
  • 0
@turok2016 NFZ również nie refunduje wielu rzeczy. Masz dostęp do pełnej opieki, ale też często okrojonej o czym lekarz nawet nie mówi. Wiele lekarstw czy technologii na nfz nie jest u nas dostępna. Zobacz również wyposażenie szpitali, ile serduszek tam widzisz? A chyba to nie pewna organizacja powinna to kupować, a nfz. Bez pomocy WOŚP już zupełnie byśmy byli trzecim światem. Patrząc ile teraz osób leczy się prywatnie to moje 300 zł
@hochland: i tacy ludzie jak ty maja prawa wyborcze. Zrozum człowieku, że leczenie prywatny typu lekarz specjalisty np. okulista, ginekolog, endokrynolog czy inni to są grosze w porównaniu do leczenia szpitalnego i innych, jakbyś miał sam za coś takiego zapłacić to ciekawe co byś powiedział. Do tego refundacje leków. Pomoc WOŚP to są grosze w skali kraju, w przeliczeniu wyjdzie z 1,5zł na osobę więcej no i kasa i tak jest
  • 0
@turok2016 Widzę, że trafił mi się znawca i wielki Pan. Idź chłopaku do szpitala i zobacz, że prawie na wszystkich sprzętach jest serduszko. Gdyby NFZ miał to wszystko kupić to termin na mój zabieg by był na 2021 r.
@hochland: bo wolontariusze często inny sprzęt tez oklejają? I co to za sprzęt? Ile to sprzętu można kupić za 50 milionów złotych? To może weźmiemy od każdego obywatela po 10zł i nakupimy sprzętu tyle, że będziemy najnowocześniejsi w Europie albo na świecie?
  • 0
Porozmawiaj z kimś ze szpitala i zrozumiesz skąd jest większość sprzętu. Jesteś osobą spod znaku ' nie znam się, to się wypowiem i będę twardo bronił swego'.