Wpis z mikrobloga

Nie jestem pewny co sądzić o swoim pomyślę, często widuję u siebie na osiedlu osoby starsze które już nie są tak sprawne i energiczne jak ja, ogólnie mam jakąś taką wewnętrzną potrzebę by komuś trochę ułatwić życie. Myślę głównie o osobach starszych, mógłbym zrobić zakupy, posprzątać, coś ugotować czy nawet coś naprawić w domu.

Myśłałem by napisać jakies ogłoszenie na OLX ,że pomogę bezinteresownie starszym osobom tylko strasznie się boję, że mnie ktoś weźmie za jakiegoś naciągacza czy złodzieja, jestem nawet w stanie wspomagać finansowo taką osobę, a z drugiej strony też nie chcę by ktoś wykorzystał moją dobroć by się pozbyć swoich obowiązków, mówię tutaj o jakichś wyrodnych synach czy córkach.

Na pewno jest sporo starszych osób, niekoniecznie samotnych którym by się przydała pomoc młodego zdrowego chłopaka ( ʖ̯).
Pewnie pomyślicie, że jestem dziwny, nie wiem, może, zostałem dobrze wychowany w bardzo kochającej rodzinie, a że mam nadmiar wolnego czasu, to chciałbym go jakoś lepiej spożytkować.

Co myślicie o tym pomyśle?
  • 12
@rudawuda: domyśliłem się, że nie przeglądają ale nie mam pojęcia w jaki inny sposób mógłbym trafić do kogoś kto tej pomocy na prawdę potrzebuję
@nefa: masz dobre intencje. Szanuje. Wiem że boli jak chcesz pomóc a nie można. @maderFucker: ma dobry pomysł. @No_Sugar: tablica z ogłoszeniami też fajny plan. Tylko gwarantuje Ci że te osoby w większości nie będą chciały pomocy. Ich życie w tym najtrudniejszym okresie jakim jest starość, powoduje, że mają swoje przyzwyczajenia i żyją z dnia na dzień. Tak samo. Smutne ale prawdziwe. Jak cos wykombinuje to dam znać (
@rudawuda masz rację, o dziwo Ci którzy najbardziej tego potrzebują to najmocniej się przed tym wzbraniają. Nie chcę świata zbawiać czy coś, po prostu zwyczajnie pomóc. Przejdę się jutro do dpsu i zadzwonie do wolontariatu. Może ktoś ma dla mnie jakieś zadanie xd