Wpis z mikrobloga

i to jest słuszna koncepcja

Zamiast pomników smoleńskich zbudujmy basen rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych dzieci imienia Marii i Lecha Kaczyńskich - postuluje mama chłopców z autyzmem.


– Moje dzieci mają takie samo prawo do zabawy jak zdrowe dzieci. A basen to nie tylko zabawa, woda, to również świetna rehabilitacja. Działa uspokajająco na autystyków, rozluźnia mięśnie u niepełnosprawnych ruchowo. W Warszawie nie ma basenu rehabilitacyjnego – mówi Anna Kalbarczyk, działaczka lokatorska i mama dwóch chłopców, którzy mają autyzm.

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,22612432,basen-marii-i-lecha-kaczynskich-zamiast-pomnikow-smolenskich.html?disableRedirects=true#BoxLokWawLink

w ogóle w wawie jest za mało basenów #warszawa #dobrazmiana #neuropa #polityka
  • 30
@BojWhucie: w Warszawie nie ma jakoś 50 basenów? sam pomysł, żeby nazywać honorowo obiekty użyteczności publicznej bardzo fajny, tylko nie bardzo widzę potrzebę budowania kolejnych obiektów kiedy te już są. Nie wiem jak bardzo Warszawa jest zadłużona, ale pozostałe samorządy wręcz toną w długach i po prostu nie rozważne byłoby finansowanie nowych, powielanych obiektów.
lepiej wydać kasę na basen niż na pomnik skoro ktoś już ją znalazł i chce koniecznie widać.


@emenems: tylko pływalnia to koszt wielokrotnie większy niż pomnik, i potem jeszcze koszty utrzymania obiektu nie znikną po miesiącu.
W Warszawie są baseny na których organizują zajęcia rehabilitacyjne, a nawet jakby nie było to jak masz te około 50 bassenów to łatwiej takie zajęcia zorganizować na którymś z nich niż budować nowy. Szybciej, taniej,
@emenems: po to co po co są pomniki. Za wikipedią "dzieło rzeźbiarskie lub rzeźbiarsko-architektoniczne, posąg, kamień pamiątkowy, obelisk, płyta itp., wzniesione dla upamiętnienia osoby lub zdarzenia historycznego"
@x-ray: kobita twierdzi że nie ma, może się myli ja takiej wiedzy nie posiadam uważam po prostu że basenów i w ogóle obiektów urzytacznośći publicznej jest w Warszawie za mało jak nie zarezerwujesz toru albo nie przyjdziesz o 13 w poniedziałek to nie popływasz. Lepszy basen dla wszystkich niż pomnik dla lokalnej sekty.