Wpis z mikrobloga

#nawigacja #yanosik #samochody #motoryzacja
Jakie są wasze odczucia na temat Yanosika? Zainstalowałem ostatnio bo wszyscy chwalą, i się rozczarowałem. Omijanie korków praktycznie nie działa pomimo aktywnej funkcji w ustawieniach. POI słabiutkie, ulice na zadupiach średnio wypadają o numeracji nie wspomnę. Może mam za duże wymagania co do darmowej aplikacji, ale jak wypadają inne, płatne? Warte są wydania kasy czy lepiej zostać przy Yanosiku? Z płatnych to jeździłem kiedyś z NaviExpertem. Coś jeszcze polecicie?
  • 19
  • Odpowiedz
@droid43210: Do omijania korków NaviExpert jest spoko i bardzo dobrze działa (ojciec robi 60k rocznie i sobie chwali). Yanosik to jest tylko i wyłącznie jako ostrzeganie przed policją, bo nawigacja to jest śmiech na sali. Już lepiej pobrać sobie w mapach google jakiś duży obszar offline lub mieć jakiś pakiet na neta i pobierać wszystko na bieżąco.
  • Odpowiedz
@droid43210 spróbuj sobie zatem Waze, należy do googli więc z ich map korzysta. Alternatywne trasy liczy szybko i dobrze, potrafi pokazać korki wraz z ich średnia prędkością. Ominąć je też potrafi. W odróżnieniu od map googli można zgłaszać kontrole drogowe, wypadki itd, właśnie jak w Yanosiku. A i jeszcze jak dla mnie świetny bajer jest taki, że ma wbudowane spotify i nie trzeba przełączać między aplikacjami.
  • Odpowiedz
@droid43210: nie ma co sie rozdrabniac na inne aplikacje, grajmy do jednej bramki jako wszyscy polscy kierowcy - yanosik do ostrzegania, google mapy do nawigacji. Yanosik jest najpopularniejszy, więc wraz z jego wadami jednak warto jezdzic wlasnie z nim.
  • Odpowiedz
@pum8a74 jak to ustawić w telefonie, żeby nie wyłączał aplikacji? Gdy włączę obydwie nawi to chwilę jest ok a po paru minutach jedna z nich zostaje uśpiona albo wyłączona, w zależności od tego, która akurat jest na ekranie głównym, a która w tle.
  • Odpowiedz
@droid43210: Używam tylko jako informacja gdzie suszą i pracuje sobie w tle, jako nawigacja średnio się sprawdza.
Co do numeracji to wypada dobrze, czasami jak czegos nie ma na googlach to odpalam janosika bo oni mają z open street map i tam z reguły numer już jest.
  • Odpowiedz
Zależy gdzie, w małych miasteczkach albo wioskach gdzie sporo nowych budynków - czyli pomieszana numeracja i obok numeru 20, jest 185... To Yanosik pokazuje jak chce xD
  • Odpowiedz
@droid43210: Yanosik się opiera na danych #openstreetmap, które każdy może edytować. Więc jeśli widzisz błąd to możesz go poprawić albo zgłosić uwagę (na osm.org przycisk z dymkiem po prawej). Im więcej nas, tym mapa będzie lepsza. Ja sam dodałem dobrze ponad 1000 POI w Gdyni, także jeśli z nich korzystają (nie używam Y) to mają naprawdę bogatą bazę w mojej okolicy ;)
Jeśli chodzi o adresację, to pytaj @Zibi_OSM,
  • Odpowiedz