Wpis z mikrobloga

@Hatespinner: Janusz przyjeżdża z wysp do swojego szwagra w odwiedziny do Polski - nawiązuje się rozmowa.


Słuchaj no szwagier mam pomysła, Unia daje dotacje na panele, więc je sobię zamontuje i

zaoszczędzę razem z Halynką!

Ale u was w Dublinie to jest deszczowo i ciemno całym rok,.Janusz po co ci one - to bez sensu?..



Aj tam Błażej, z unii dajo to biere!

#takbylo
Średnia ilość Hours of sunshine w Dublinie jest bardzo zbliżona do Warszawy.


@xxx2013: XDDD

Szczerze mówiąc to w Polsce też nie widzę za wielkiego sensu bo w sezonie jesienno-zimowym to o kant dupy rozbić te panele, ale mieszkam w Dublinie trochę już i wiem jak wyglądają te dni słoneczne. :D Nawet ostatnio komuś pisałem 'O, słonce u mnie', bo po raz pierwszy od paru tygodni jakiś promyk się pojawił.

@Variv:
@Hatespinner Tak kolektor są do wody. Z tego co widziałem panele są raczej cieńsze. To mi wygląda na kolektor ale mogę się mylić. Kolektory są dość popularne bo są wzasadzie bez obsługowe i do podgrzania wody są tańsze niż byś chciał panelem produkować prąd i nim podgrzewać wodę. Choć wiadomo ze z panelu możesz prada wykorzystać jak chcesz.
Juz mi irole wszystko wytlumaczyli. Faktycznie sa granty z UE, ale instalujacy i tak cie dzisiaj rzna na kosztach instalacji wiecej, wyrownujac sobie sporo. Druga sprawa, ze w wiekszosci domow, nawet starych jest jednak ogrzewanie elektryczne i taki kolektor zawsze cos tam redukuje kosztow z ogrzewania wody.

Teraz pytanie dlaczego w Polsce prawie nikt tego nie ma, skoro w Warszawie jest 33% wiecej slonca w ciagu roku niz w Dublinie. x_X