Wpis z mikrobloga

@qwerty69: Nie mam pojęcia.Niemiecki Die Welt podał,że w ciągu ostatniego półrocza zanotowano tam 66 tys. postępowań w sprawie nielegalnego zatrudnienia.Jeśli chodzi o narodowość nielegalnie zatrudnionych,to w pierwszej kolejności wymieniono Ukraińców,Albańczyków i Serbów. To tak na szybko,więcej nie chce mi się szukać.
@qwerty69: Danych nie bedzie a szacunki sa niemal ukrywane. Ja czytałem wypowiedz czeskiego ministra pracy albo MSW o tym, że polski minister mu mówił, że wie o dużej liczbie przeciekajacych m. innymi do Czech Ukrainców na polskich wizach. Ale u nas tego nie powiedza, bo jest narracja o ''ponad milionie uchodzców z Ukrainy'' żeby nie przyjmowac tych z Syrii.
Czesi szacowali, że nawet do połowy tych Ukraińców nie pracuje w Polsce
Ja czytałem wypowiedz czeskiego ministra pracy albo MSW o tym, że polski minister mu mówił, że wie o dużej liczbie przeciekajacych m. innymi do Czech Ukrainców na polskich wizach


@szurszur: Chyba Czesi nie płaczą za bardzo z tego powodu zważywszy, że maja najniższe bezrobocie w UE i rynek jeszcze bardziej wysuszony pracowników niż nasz...
@qwerty69: Zrobili jakies akcje pokazowe. Firma wysyłkowa - chyba blisko pół setki złapanych Ukrainców na naszych wizach. Z tego co pisali w komentarzach zwykli Czesi to na budowach często sa tam albo Ukraincy na polskich wizach, albo z węgierskimi paszportami. Wiadomo, że to pewnie przesadzone, ale zapewne nie całkiem wymyślone.
Zreszta w tekscie napisano o tym, że z Polski Ukraincy sa wwożeni pełnymi autobusami.