Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie...

Niedługo będę posiadaczem łącza 500/500 i zamierzam zmienić router, lecz nie wiem jaki. Chciałbym wykorzystać łącze zarówno po kablu jak i wifi, najlepiej dwuzakresowo. Zamierzam również streamować z PC na TV wiem przepływ ma dla mnie znaczenie. Limit ok 400-500zł.

Z góry dzięki za pomoc.
#pcmasterrace #komputery #informatyka #router
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mortias: Poczytaj komentarze, generalnie mikrotik to raczej dla znawców ciągniecia kabli, bo konfiguracja może być skomplikowana dla kogoś zielonego.

Pal licho konfiguracja, ale mikrotik średnio się do "domowych" zastosowan nadaje, szczególnie jak ma mieć dobre wifi
  • Odpowiedz
@Merlinek: Trochę w tym prawdy; ja pytałem kiedyś o to samo na wypoku i ktoś doradził mi mikrotika, biorąc pod uwagę, że wcześniej męczyłem się z compalem od UPC który miał błędy firmware po aktualizacji i było w cholere latency pakietów TCP. Zmieniłem wtedy dostawcę i wziąłem możliwie najlepszy router i jestem zadowolony.

nie wiem skąd teoria, że mikrotiki mają lipne wifi, u mnie działa znacznie lepiej niż ww. compal.
  • Odpowiedz
@AZATEJDZ
"nie wiem skąd teoria, że mikrotiki mają lipne wifi,"
Z doświadczenia ;) wspomniany rg951g leży u mnie nieużywany bo działał gorzej niż TP-Link wr841, a mikrotik które konfigurowalem do pubów i restauracji też sprawiały problemy, więc za wifi są odpowiedzialne AP unifi
@Mortias
Osobiście jeśli bralbym teraz prosty router to byłby to TP-LINK C1200, a jeśli coś bardziej zaawansowanego to Asus RT-AC58U
  • Odpowiedz
@Merlinek: Kurdę aż mnie kusi zawołać tego mirka z prywatnych wiadomości nt. routera, ale nie chce mi się kopać; tak czy siak - moje wifi śmiga teraz znacznie lepiej, a czy to zasługa routera to trudno powiedzieć, niekoniecznie. Tak, czy siak OP ma w sumie proste domowe potrzeby, więc 90% rynku spełni wymagania.
  • Odpowiedz