Wpis z mikrobloga

@Saeglopur @Serchio będę pytać raczej raz na jakiś czas a nie wszystko na raz.
Ogólnie to ciężko się tam dostać np na taką medycynę w porównaniu do Polski?
Co biorą uczelnie pod uwagę podczas rekrutacji?
@Bruno_: Uczelnię jako taką chyba nie, bardziej patrzą na kraj, w którym studiowałeś. Poszukaj sobie uczelnie, na których mógłbyś studiować i przejrzyj wymagania - czasem jest ich bardzo dużo. Jeżeli miałeś słabe oceny, czyli średnią z całości studiów poniżej 4 (C w Norwegii) to marne szanse mogą być. Masz jakieś certyfikaty z angielskiego? Jeżeli nie masz, to musiałbyś stawić się osobiście na test z angielskiego pod warunkiem, że mają tutaj studia
@Serchio: @Saeglopur: Wiecie może jak wygląda dostanie się na studia pierwszego stopnia po średniej szkole w Polsce, wystarczy polska matura? Jeżeli chodzi o certyfikaty z angielskiego to IELTS powinien wystarczyć? Ciężko się dostać powiedzmy na informatykę? Z tego co słyszałem studia są darmowe, czyli zostaje tylko opłacić mieszkanie, dało by radę znaleźć pracę na pół etatu i się z tego utrzymać, jakie miasta ewentualnie polecacie?
@laeg: Studia pierwszego stopnia są tylko po norwesku (albo w większości). Jeżeli chodzi o samo dostanie się to decyduje Twoja średnia ze szkoły i w tej kolejności są wybierani ludzie. Na język norweski też musisz mieć dokument - jest jakiś państwowy egzamin na to. Czy znajdziesz robotę? Ciężko powiedzieć niestety...
@laeg: Kończę powoli półroczną wymianę w Norwegii i rozważam aplikowanie tutaj na jedną z anglojęzycznych magisterek, ale jeszcze nie wiem czy chcę tu spędzić więcej niż pół roku.
@laeg: Ogólnie społeczeństwo jest inne niż polskie. To jest zawsze takie pieprzenie że jedna Europa, jedna kultura. Gunwo prawda :P Powoli człowiek się przyzwyczaja, ale obniżenie poziomu życia towarzyskiego bardzo mnie tutaj irytuje. Plus sam kraj jest depresyjny a ja miewam z tym sezonowe problemy, więc na razie sprawdzam jak mój organizm tu zadziała. Trochę mnie też odstrasza brak normalnych magisterek po angielsku, wszystkie to są jakieś super interdyscyplinarne studia, gdzie