Wpis z mikrobloga

Na samym początku podkreślam, że jestem januszem w tych sprawach i pytam się typowo przez ciekawość, bo nie mam praktycznie żadnej wiedzy na ten temat!
Co z innymi kryptowalutami po za btc? Nie opłaca się w nie inwestować? Wiem, że tutaj wszystko opiera się na spekulacjach, ale jeśli bańka z btc pęknie, a ceny polecą mocno w dół to taki przykładowo litecoin powinien wystrzelić w górę. Zgadza się czy jestem w błędzie?
#bitcoin
  • 16
@JohnMilton: Do tej pory jak bitcoin leciał to wszystko leciało, bo inne krypto były denominowane w btc. Litecoin na 99.999% nie będzie wzrastał w razie krachu bitcoina, to nie ma dosłownie żadnego użycia oprócz spekulacji.
To czy coś innego będzie wzrastać zależy od powodu krachu, jak np. ethereum zacznie być o wiele szerzej używany we wszystkim i ludzie zaczną się z tego powodu wynosić z bitcoina do ethereum, to ethereum zapewne
Bitcoin jest najważniejsza waluta w tym świecie, wszystkie inne powstały korzystając z sukcesu bitcoina. Mniej więcej to jest tak, że jak bitcoin idzie trochę w dol, to czasem inne rosną, bo inwestorzy przerzucają kasę, ale z kolei przy dużych spadkach nie kupują altów, tylko zamieniają na dolary/ euro/ PLN zeby uciec przed strata. Wtedy głównie uciekają z altów (to te wszystkie poza BTC), bo ich kursy są bardzo niepewne.
@megaloxantha: amazon zarejestrowal dzisiaj domene "amazonetherium" . myslalem ze na etherium bedzie szal po tym info, a tu cisza. chyba za duzo sie dzieje i nikt juz nie zwraca uwagi na duperele.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Byłem ciekaw czy dobrze wnioskuję. Nie zamierzam inwestować w żadną kryptowalute (może kiedyś się przekonam) ale życzę wam powodzenia i zdobycia milionów :D
@JohnMilton: skoro pytasz interesuje Cie to. Kup za drobne, fajna zabawa i trochę alternatywny świat, poza tym na wypadek, gdyby Stalo się to rzeczywiście czymś ważnym w świecie warto mieć pewną praktykę. Trochę jak ze sztuczna inteligencja, niby oderwane od rzeczywistości, a jednak za parę lat jak ktoś nie będzie rozumial o co w tym chodzi, to nie zrozumie otaczającego swiata.