Wpis z mikrobloga

Motomirki, doradzi ktoś jakieś niezawodne auto do +/- 100 - 170 tys zł?
Roczniki najlepiej nowe lub 2014 w górę.
Jeżdżone będzie 20km 2x dziennie + ok 600km / mc.
Cel - aby nie trzeba było "zaglądać" do niego przez 3 - 5l. (Oprócz oczywiście serwisów płynów)
Poprzednie auto przyszłego właściciela: Skoda SuperB 2.0 TDi z 2007r. (której się wysrał rozrząd) ;) - dodaję tę informację aby też nie było jakiejś przepaści w komforcie jazdy.
Poproszę o konkrety z konkretnymi jednostkami silnika. Fajnie jak też dodasz jakieś małe uzasadnienie wyboru.
#motoryzacja
  • 17
@Mirek_z_Mirkowa:
Ciężko mówić o rankingach awaryjności samochodów które mają 2-3lata.
Czy zależy Ci na marce, na kosztach utrzymania, czy na czymś innym.
2x20km to jak dla mnie mało, aby brać silnik na gnojówkę.
@modzelem: Właśnie tu jest trochę problem, bo wychodzi razem +/- jakieś 1400 km/mc
Już by się w sumie łapał na gnojóweczkę oszczędnościową chyba. A i tak zamiar sprzedania jest po 3 - 5 latach, więc podzespoły dostające w dupę na krótkich trasach miałyby szansę to przetrwać.
@Mirek_z_Mirkowa:
Taki samochód jest droższy w zakupie, droższy w potencjalnych naprawach, droższy w utrzymaniu.
Na małych trasach (imo) nie zwróci się. Chyba ze chcesz się cieszyć charakterystyką pracy klekota - to ok.
@Mirek_z_Mirkowa: nowa Kia Optima GT - wyposazona w opor kosztuje 160k. Komfort lepszy niz w Superbie, 2.0 turbo 245KM@6krpm/350Nm@1300rpm, swietny automat hydrokinetyczny, lampy led z doswietlaniem, elektryka foteli przod z pamiecia 2 ustawien dla kierowcy, skory, grzanie i wentylacja foteli przod, grzanie kanapy tyl, zawieszenie o zmiennej sile tlumienia, radar/aktywny tempomat, asystenci pasa/hamowania/skrecania czy czego tam jeszcze, panorama (oczywiscie w elektryce), naglosnienie harman/kardon 8-10 glosnikow (kombi/sedan) z subwooferem, android auto /
@bidzej: A jakiś czas temu ktoś na mirko pisal, że Optima się słabo prowadzi i pomimo świetnego wyglądu i przyjemnego wnętrza bardzo szybko miał dość i zdecydowanie wolał Superba.

@Mirek_z_Mirkowa: W tym przedziale ja bym nie szedł w drogie marki, bo to będą raczej golasy. Lepiej wziąć coś tańszego na dobrym wypasie z mocnym silnikiem:

- 508 GT
- Mondeo Vignale
- Mazda 6

Tylko powyższe już się nieco opatrzyły.
A jakiś czas temu ktoś na mirko pisal, że Optima się słabo prowadzi i pomimo świetnego wyglądu i przyjemnego wnętrza bardzo szybko miał dość i zdecydowanie wolał Superba.


@poczekaj: mam ta Optime i jak dla mnie to ten ktos kocopoly opowiadal... Superbem nie jezdzilem, ale Golfem VII i Passatem B8 juz tak i to dosc sporo, oba podsterowne jak wozy drabiniaste. Optima jezdzi duzo fajniej w zakretach, a przy tym duzo
@bidzej: Jak spalanie w tej Optimie? Może kiedyś bym kupił jak by mi się spodobała po przejażdżce. Wcześniej się nastawiałem na Mazdę 6, ale moim zdaniem używane zbyt mocno trzymają cenę i nie ma mocnych silników.
@poczekaj: moja aktualna srednia to 9.5l/100km, tyle ze ja nie jezdze jakos specjalnie wolno ʕʔ
W trasie do 100km/h: 7-8l, jak sie bardzo postarac to nawet i 6 z kawalkiem da sie zrobic (moje osobiste minimum to 6.69).
W miescie 11-13l, zaleznie od warunkow, ruchu, pokonywanych odcinkow itd.
Na autostradzie przy 140km/h kolo 9l, przy 160km/h kolo 10l, przy gazie wpodlodze i dobrze ponad 200km/h okolice 14-15l.